אאא

בהר מירון שבגליל העליון, נשלמות ההכנות לקראת אירועי ל"ג בעומר שיפתחו הלילה, סמוך לקברו של התנא רבי שמעון בר יוחאי. ההדלקה המרכזית צפויה סמוך לשעה 21:00 על ידי כ"ק האדמו"ר מבויאן שליט"א, המחזיק את מסורת אבותיו הקדושים, בה צפויים להשתתף למעלה מ-200 אלף איש.

במהלך הלילה צפויות הדלקות נוספות. וביממה כולה צפויים, על פי ההערכות, לפקוד את מתחם הקבר וההר כ-500 אלף מתפללים מכל רחבי הארץ, וכן תיירים ומבקרים מחו"ל.

לרשות החוגגים יוקצו שלושה חניונים בפרוד, עין זיתים וספסופה משם יובלו הבאים בשאטלים אל מתחם הקבר וממנו. מרכז מידע החל לפעול מהבוקר לטובת המתפללים מספרו: 1-700-500-679 בנוסף יפעלו מצלמות 24 שעות ויעבירו בשידור חי באמצעות רשת האינטרנט את ההילולא.

וועד היישוב פרסום הודעה מיוחדת לקראת ההילולא ובה הוראות בעקבות בניית המנהרה החדשה, לתועלת הציבור למניעת פקקים. "דרך המהדרין לגברים תתחיל מיד בעת הירידה מהאוטובוסים ותעבור כולה בדרך המלך בתוך היישוב מירון ולא בדרכי עפר שבשולי הכביש כבשנים קודמות. כמו כן לציבור הנשים נקבעה לראשונה דרך מהדרין ראשית מסודרת", נאמר בקריאה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, אתמול סיירו חברי וועדת הפנים של הכנסת במירון בכדי לעמוד מקרוב אחר התארגנות המשטרה וכל הגופים הרלוונטים לקראת ההילולא. ח"כ אורי מקלב וח"כ דוד אזולאי העלו בפני המשטרה את הדרישה להתיר את כניסת רכבם של אדמו"רים, אחרת הדבר עלול לגרום לעומס רב של ציבור אנ"ש המבקש לצעור עם רבו לתוך ההר והדבר עלול להביא לקריסה.

המבצע הנרחב של המשטרה להתארגנות בהר גבה עד כה את חייה של תושבת המקום שנהרגה מפגיעת רכב, כאשר חצתה כביש חשוך. אתמול גם נמצאה גופתו של גבר, סמוך להר מירון. אין חשד לפלילים.

היום גם פורסם פסק הלכה מאת הגר"ש וואזנר והגר"נ קרליץ לכהנים, שאין להם לעבור דרך טבריה. "מכאן אזהרה למארגני הנסיעות שלא יכשילו את הרבים ולא יסעו דרך המקומות הללו כשיש מקום לחשוש שישנם כהנים בנסיעה זו", כותבים הרבנים.