אאא

המכונית היוקרתית של הרב יהודה אבוחצירא, בנו של הבאבא ברוך מנתיבות, הורדה מן הכביש על ידי משרד התחבורה. המכונית, מדגם לינקולן MKT, קורקעה כמעט שנתיים לאחר חשיפת "כלכליסט" כי אבוחצירא ייבא אותה ארצה בניגוד לדרישות החוק.

מכונית היוקרה האמריקאית, שמחירה בארה"ב 45 אלף דולר, הגיעה ארצה ב־2011 ביבוא אישי ונרשמה על שמו של הרב יהודה אבוחצירא, מנכ"ל מוסדות הבאבא סאלי. הדגם אינו מותר ליבוא לישראל, כיוון שפיזור אלומת האור של פנסי החזית שלו לא עומד בדרישות החוק. לאחר שהמכונית יובאה ארצה היא עברה בדיקה במכון הרישוי אלן בבאר שבע, ושם נקבע כי מערכת התאורה שלה עומדת בדרישות, בניגוד לקבוע בתקנות. לאחר הבדיקה המשיך הרב לנסוע במכונית.

במשרד קבעו כי בתהליך היבוא של המכונית נמצאו שתי עבירות: במסמכים שהוגשו למשרד לפני שהמכונית הגיעה ארצה נקבע שהיא תואמת את דרישות החוק וניתן אישור למערכת התאורה בבדיקה במכון הרישוי - אלה בניגוד למפורט בתקנות.

ממשרד התחבורה נמסר: "בעקבות פנייה שהגיעה למשרד הוחלט לערוך בדיקה חוזרת ללינקולן. הבדיקה העלתה שבניגוד להצהרת היבואן פנסי החזית של הרכב לא עונים על הדרישות. הרכב הורד מיד מהכביש ורישיונו הוקפא עד להתאמת פנסי החזית לדרישות התקינה. במקביל בודק המשרד את התנהלות מכון הרישוי אלן. לא היו שום פנייה או התערבות מלשכת השר כדי לאשר את יבוא הרכב".

ממכון אלן נמסר: "המכון פועל על פי הוראות משרד התחבורה".