אאא

נפתלי ועקנין בן 36 מירושלים ובניו נחמן בן ה-10 ונתן בן ה-7 חזרו בצהרים מהילולת הרשב"י במירון. הרכב סטה מנתיבו והתאונה הקשה נגמרה בטרגדיה: חמשה הרוגים, בהם שלושה בני משפחה אכשנסעו בכביש הבקעה, סטה נהג הרכב מנתיבו והתנגש חזיתית באוטובוס. יחד עם נפתלי ושני ילדיו נהרגו נתן פרסקו בן 30 מירושלים ונפתלי וידבסקי בן ה-8. אביו, דוד, שנהג במכונית הוא היחיד מבין ששת הנוסעים ששרד את התאונה, ונפצע באורח בינוני. הלילה הובאו ההרוגים למנוחות בירושלים.

בשכונת בית ישראל, בו התגוררה המשפחה, השכנים והמכרים ממאנים להתנחם. שי מלול, חברו של נפתלי סיפר: "הוא היה יהודי משכמו ומעלה, משפחה מלוכדת ואבא מדהים לילדיו. נפתלי עבד לפרנסתו ככותב ספרי תורה, מזוזות ותפילין. הוא היה קם בחצות ולומד, היה נוסע לאומן ולוקח את ילדיו איתו. נפתלי היה צנוע ובן אדם מיוחד".

הרב שלום קרני הלוי, רב בית הכנסת "אור השלום והשמחה ואוהל שרה" בו התפללו בני הזוג: "נפתלי היה אדם שהיתה לו מסירות נפש. הוא היה בא להתפלל פה. הייתי הולך להעיר אותו בבוקר להתפלל בהנץ החמה והוא היה אומר לי: ´אני בא´. כשהיה נכנס לבית הכנסת, היה מתפלל עם כל הגוף, היה מתנועע וכשכולם היו הולכים אחרי התפילה הוא היה יושב ולומד גמרא".

הרב הלוי סיפר עוד שנפתלי נהג לומר: "אשרי שיש לי בנים כאלה. הוא היה צדיק גדול, אדם שמח. עובד את השם בשמחה. כואב הלב שנפרד מאיתנו בצורה כזאת. השם ינחם את המשפחה, רעייתו ושאר ילדיו. הוא תמיד היה מחזק אותנו, הוא הלך בשביל כפרת עם ישראל. מי יודע איזו גזירה היתה צריכה לבוא על עם ישראל".

כשדמעות זולגות מעיניו, אמר הרב הלוי: "איזה צער יש לנו, חבל עליך נפתלי. מעולם לא אמרת לא. כאשר ביקשנו ממך לחזק ולהשלים מניין תמיד הגעת וחיזקת אותנו". נפתלי ועקנין הותיר אחריו אשה וארבעה ילדים.

סילביה, אמו של נתן פרסקו שנהרג גם הוא בתאונה אמרה: "הלך לי הבן הצדיק". הוא הותיר אחריו אשה, אודל, ילד בן 4 ותינוק בן חצי שנה.