אאא

 ראש העיר המיתולוגי, שלמה (צ'יץ') להט ז"ל, נפטר היום (רביעי) והוא בן 86. הוא כיהן שנים רבות בתפקיד והיה למי שזכור שבתקופתו זכתה העיר להתפתחות עצומה במספר נושאים שונים ובעיקר בתרבות ובאיכות החיים בעיר שהפכה לימים לעיר ללא הפסקה.

ראש עיריית תל אביב הנוכחי, רון חולדאי, ספד לו: "עם מותו של שלמה להט צ'יץ' איבדה העיר תל אביב לא רק את אחד מיקיריה האהובים ביותר - אלא את אחד האנשים שעשו את תל אביב יפו למה שהיא היום - מרכז תרבות, אמנות ועסקים בינלאומי.

לדבריו, "צ'יץ' היה לא רק אחד הטובים והמוצלחים שבראשי העיר שהיו לתל אביב ב-105 שנותיה - הוא היה גם אחד החשובים שבהם. ואני אומר זאת בלב שקט מפני שאת הדברים האלה אמרתי גם בחייו של צ'יץ' - וגם באוזניו - בין היתר באירוע שבו חגגנו את הגיעו לגיל 85. הקדימות החריגה שהוא נתן בימי כהונתו לשלושה נושאים - החינוך, הרווחה והתרבות - הפכה את כל אחד מהתחומים האלה לפנינה, הקפיצה את תל אביב קדימה בשנות דור והפכה את תל אביב יפו למושא של קנאה ומקור השראה. זו המורשת שהותיר צ'יץ' לראשי העיר שבאו אחריו - מורשת שאני אישית רואה את עצמי מחויב לשמר ולטפח. אם היה משהו בעיניי שאיפיין את צ'יץ' יותר מהכל זה התיאום המופלא שבינו לשמו".

"הוא היה איש שכולו להט - להט של עשיה ולהט של אהבה - לעיר ולאנשיה. הוא הדביק בלהט הזה שלו את כל מי שעבד איתו - וגם זה אחד מסודות הצלחתו. עם מותו אני איבדתי את מי שהיה עבורי כל השנים "ראש העיר שלי". ציץ' – העיר ללא הפסקה שיצרת – עוצרת היום ומרכינה ראש לזכרך" הוסיף.