אאא

העלייה לציון יוסף הצדיק: חילוקי דעות קשים בין גורמים בציבור החרדי לציבור הדתי הלאומי שעסקו בשנים האחרונות בניהול חלוקת האוטובוסים בכניסות לקבר יוסף בשכם הגיעו השבוע לסיומן לאחר התערבות של ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה.

בתחילת השבוע הורה מסיקה לחלק את מספר האוטובוסים שהוקצו על ידי הצבא להכנסת מתפללים לקבר יוסף לקראת כניסת 'יסוד שביסוד', באופן שוויוני בין המתפללים החרדים והדתיים לאומיים.

התערבותו של מסיקה בעקבות פניות שהגיעו אל לשכתו מצד המתפללים אשר פנו במקביל גם ללשכת רב הכותל והמקומות הקדושים הגאון הרב שמואל רבינוביץ.

בעקבות הבקשה הורה מסיקה לאנשיו לבדוק את הנושא ולאחר בירור מעמיק במסגרתו זימן אליו גורמים שונים, הורה ראש המועצה לתת לציבור החרדי ליהנות מכמות אוטובוסים שווה לזה שמגיע לציבור המתיישבים.

גרשון מסיקה אמר הבוקר: "הופתעתי כשקיבלתי את הפניות אלי ונאמר לי שיש מחסור באוטובוסים למגזר החרדי והם מקבלים פחות אוטובוסים. בשל כך הוראתי לבדוק מול גורמי המקצוע האחראים על הנושא האם זה נכון ומיד נתתי הוראה לשנות את זה.

"מבחינת ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון הציבור החרדי הוא חלק בלתי נפרד מאתנו ונושא את אותה מטרה לחיזוק קבר יוסף ולפתיחתו מחדש. הם גרים אתנו ביו"ש, מתפללים אתנו יחד בקברי הצדיקים ועומדים לימיננו ולכן זה הפתיע אותתי שבעתיים. מהיום תושבי ירושלים ובני ברק יקבלו לא פחות אוטובוסים מאשר תושבי יהודה ושומרון".