אאא

מספר ימים אחר שהושק מכשיר הדגל החדש של חברת 'אפל' ה-אייפון 5, מבקרי עולם הדיגיטל מפרגנים מעט מאוד למכשיר החדש, ומצביעים על תחילת הסוף של העידן בו 'אפל' שלטה והובילה את השוק.

איתי חורב מאתר 'newsgeek', פירסם בשבוע שעבר טור לאחר השקת המכשיר החדש, ובו שאל מה בעצם החידוש המרכזי שיש באייפון 5, האמת? שהוא לא מצא משהו מיוחד, ולכן הגיע למסקנה ש"הימים שבהם אפל הכתיבה את הקצב וקבעה איך השוק ייראה הגיעו לסיומם".

לדבריו, בחשיפה של אייפון 5, 'אפל' בעצם הכריזה: "אנחנו כבר לא מנסים להוביל, אנחנו מיישרים קו".

"מה בעצם יש באייפון 5? דור רביעי? כבר יש במכשירים אחרים. משקל נמוך? מכשיר דקיק? ההבדלים בין האייפון ובין המתחרות בתחום הזה זניחים. גם מסכי הרטינה בהם אפל מתגאה הם כבר לא מה שהיה פעם. כשיצא האייפון 4, עמד מולו הגלקסי S, עם צפיפות פיקסלים נמוכה משמעותית. ההבדל בצפיפות הפיקסלים בין גלקסי S3 או HTC One X ובין מסכי הרטינה של אפל זניח" כותב איתי חורב במאמר מיוחד שפירסם ב'newsgeek'.

אייפון 5 (צילום: מסך)

אייפון 5 (צילום: מסך)

בסיום המאמר, בו הוא מחפש יתרון כלשהו של אייפון 5 על פני מכשירים אחרים, ולא מוצא. הוא אומר: "אין ספק, האייפון 5 הוא מכשיר מרשים מאוד, והוא יימכר כמו עוגיות מחוץ למפגש של שומרי משקל, וכך יהיה גם עם המכשירים הבאים של אפל, אבל הימים שבהם אפל הכתיבה את הקצב וקבעה איך השוק ייראה הגיעו לסיומם, וחבל".

כזכור, בטקס מרשים ונוצץ שקיימה בשבוע שעבר (רביעי) חברת אפל (Apple) בסן פרנסיסקו, הושק מכשיר הדגל החדש של החברה - האייפון 5.

המכשיר אמנם כולל מספר שדרוגים, אולם בקרב חובבי האייפון, שציפו לשינויים דרסטיים, ניכרה אכזבה. כי שינויים מהותיים לא היו בו באייפון 5.

אז נכון, אולי חזותית, מכשיר האייפון 5 יפה יותר, וציפוי הזכוכית והאלומיניום נראה נחמד, עדיין, משהו מיוחד אין בו.