אאא

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס הורה לבדוק את התלונה שקיבל לפיה ראשי ש"ס שמו להם למטרה להשתלט על מערכת הרבנות בישראל במטרה לקדם את בד"ץ "בית יוסף", כך מדווח הבוקר 'ידיעות אחרונות'.

את התלונה הגיש קרוב משפחתו של הראשון לציון מרן הגר"ע יוסף, והיא הועברה על-ידי ח"כ איתן כבל למבקר, שמייחס חשיבות רבה לתלונה והורה לזמן ישיבה בהשתתפות בכירי משרדו בכדי לדון בדרכים בה תטופל התלונה.

הטענה העיקרית בתלונה היא כי השר לשירותי דת יעקב מרגי מונה לתפקידו בכדי לקדם את בחירתם של בני משפחתו של הרב עובדיה לרבני ערים, כאשר מאחורי כל המינויים עומד הרב משה יוסף בנו של הגר"ע, המבקש לקדם באמצעות המינויים את בד"ץ "בית יוסף".

לפי התלונה, האיש החזק בש"ס, הרב משה יוסף לוחץ על השר מרגי לקדם את בחירת גיסו הרב יעקב צ'קוטאי לרבה של מודיעין, גיסו הרב אהרון בוטבול לרבה של ראשון לציון, אחיו הרב יצחק יוסף לרבה של ירושלים והרב בנימין אטיאס, אחיו של השיכון אריאל אטיאס, לרבה של פתח תקווה.

בכיר בש"ס, מצוטט הבוקר ב'ידיעות' כי "למרות שהטענות במכתב התלונה לא מדויקות, יש כאן הרבה כביסה מלוכלכת שמוציאה את הרב עובדיה רע מאוד. זו תהיה תחמושת לליברמן, יאיר לפיד ושאר שונאי ש"ס". ח"כ ניסים זאב אומר כי "זו סערה בכוס מים".

בן משפחה אומר ל'ידיעות' כי קלונם של הרב משה יוסף ורעייתו יהודית נחשף ברבים. לדבריו, "התחושה ברחוב הספרדי היא שהם הגזימו. יש פה התנהלות מעט מאפיונרית, ויש כאן גם קולות ראשונים של קרבות ירושה".

ב'הארץ' מדווח הבוקר כי הרב דוד יוסף, רבה של שכונת הר נוף בירושלים, נמנע בשבת האחרונה ממנהגו להתפלל עם אביו בבית הכנסת, וזאת על רקע הפרסום בסוף השבוע ב'ידיעות אחרונות'. לעומת זאת, הרב יעקב יוסף, בנו הבכור של הגר"ע, אמור לעלות היום אל אביו לבקש ברכה לבנו שהתארס אמש וגם על המחלה שמקננת בגופו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפי הדיווח של יאיר אטינגר, הרב דוד יוסף נחשד כמי שהעביר את התלונה למבקר נגד אחיו הרב משה, מאחר והוא היחיד שמערער על מועמדותו של הרב יצחק יוסף כרבה הספרדי של ירושלים.

הרב דוד יוסף עצמו הכחיש ביום שישי, עם נחיתתו מחו"ל, חלק גדול מהפרטים שפורסמו בעיתון בסוף השבוע. בשיחות עם מקורביו טען כי תפרו לו תיק, כי לא כתב שום מסמך ומעולם לא נפגש עם ח"כ איתן כבל.

לפי הדיווח ב'הארץ', אלי ישי מצד אחד ואריה דרעי מצד שני, עשו מאמצים רבים כדי למנוע את פרסום התחקיר ב'ידיעות אחרונות'. דרעי בשל החשש כי מערכת היחסים שבנה בשנה האחרונה עם הבן הרב משה תרד לטמיון. וישי בשל החשש מהתפרקות ש"ס, וזאת בין היתר בשל סכסוך מתמשך בינו לבין אריאל אטיאס.

אטינגר מוסיף ומדווח על שיחה ממושכת שנערכה אתמול, בין אריה דרעי ושר השיכון אריאל אטיאס, בצאתם מבית הכנסת של הרב עובדיה. לא קשה לנחש מה נאמר בה.