אאא

המסחר בוול סטריט עבר להתנהל היום (ד') במגמה מעורבת, לאחר שהמדדים התאוששו מעט מנתונים מטרידים שפורסמו לאורך היום. בשעות הצהרים פורסם באירופה כי מדד מנהלי הרכש צנח לשפל של 3 שנים, בעוד שיעור האבטלה עלה לשיא כל הזמנים. בנוסף, המשקיעים מגיבים גם לסקר ה-ADP, כ"מתאבן" לסקר התעסוקה שיפורסם ביום ו' הקרוב - שהצביע על 119 אלף משרות חדשות שנוצרו בארה"ב באפריל, משמעותית מתחת לצפי בשוק. עונת הדוחות לרבעון הראשון של שנת 2012 נמשכת, עם דיווחים של מספר חברות - ביניהן דלק US .

אירופה תחילה, שם מגיבים המשקיעים לנתוני מאקרו מטרידים שפורסמו ביבשת. ראשית, מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור של גוש האירוצנח לרמה הנמוכה ביותר מזה כ-3 שנים - 45.9 נקודות, זאת לעומת קריאה של 47.7 נקודות במארס ומתחת לצפי האנליסטים שעמד על קריאה של 46 נקודות. לאחר מכן, פורסם גם שיעור האבטלה של גוש האירו שעלה לשיא חדש של 10.9%.

מאוכזבים מה-ADP

בזירת המאקרו בארה"ב, מגיבים היום המשקיעים לסקר ה-ADP בארה"ב (שהתפרסם ב-15:15, שעוננו), שהצביע על יצירה של 119 אלף משרות בלבד בסקטור הפרטי בארה"ב. זאת, לעומת צפי בשוק ליצירה של 180 אלף משרות בסקטור הפרטי, בחודש אפריל, ולאחר אומדן של 201 אלף משרות בסקטור הפרטי בחודש שעבר (הנתון אומדן כלפי מטה, לעומת 209 אלף משרות באומדן קודם למארס).

סקר ה-ADP מהווה "מתאבן" לקראת יום ו', אז יתפרסם דוח התעסוקה לחודש אפריל, כאשר בגולדמן זאקס פסימיים לקראתו, וצופים תוספת של 125 אלף משרות חדשות בלבד, החודש. (לסיפור המלא)

עוד התפרסם נתון ההזמנות ממפעלים בארה"ב אשר ירד, כצפוי, ב-1.5% בחודש מארס. מדובר בירידה החדה מזה שלוש שנים. הנתון של חודש פברואר עודכן כלפי מטה לעלייה של 1.1% לעומת הנתון המקורי שהצביע על עלייה של 1.3%. ההזמנות של מוצרים ברי קיימא (שאומרים להחזיק לפחות 3 שנים) צללו ב-4%, וההזמנות של מוצרים שאינם ברי קיימא עלו ב-0.5%.

פרוטליקס מזנקת

אתמול בלילה זה הגיע - לאחר עיכוב של כשנה וחודשיים, קיבלה פרוטליקס אישור סופי של ה-FDA לשיווק מוצר הדגל של החברה לטיפול בגושה, תרופת ה-Uplyso שפיתחה.

אנליסטים: העלייה בפרוטליקס בעיצומה - תזנק ל-11 ד'

אמדוקס סיפקה אתמול בשורות מצוינות למשקיעיה במסגרת הדוחות הרבעוניים, כאשר היא הכריזה לראשונה בתולדותיה על דיבידנד בהיקף של 13 סנט למניה, שיחולק ברבעון הראשון של 2013. החברה דיווחה על הכנסות של 809 מיליון דולר, בטווח התחזיות שלה ל-800-820 מיליון דולר הכנסות. בשורת הרווח, היכתה החברה את התחזיות המוקדמות כשהיא מדווחת על רווח של 114.7 מיליון דולר או 67 סנט למניה (non-GAAP) לעומת תחזיות בוול סטריט לרווח של 64 סנט למניה.

חברת מוטורולה מוביליטי , יצרנית הסלולר, דיווחה על תוצאות מעורבות - עם הכנסות מעל הצפי, ורווחים מאכזבים: החברה הציגה רווח נקי שלילי, הפסד של 3 סנט למניה, על הכנסות של 3.08 מיליארד דולר. האנליסטים בשוק ציפו לרווח נקי של 1 סנט למניה, על מכירות של 2.96 מיליארד דולר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חברת הביטוח והמשכנתאות Genworth Financial , הודיעה כי יו"ר ומנכ"ל החברה, מייקל פרייזר, פורש מתפקידו.

חברת Herbalife ממשיכה לרכז עניין לאחר צניחת מניית החברה אמש (ביותר מ-20%), לאחר סקירה שלילית שקיבלה מהמשקיע דויד איינהורן. "השאלה של איינהורן העלו מספר סוגיות מדאיגות", הגיבה החברה בהודעה רשמית. "הנתונים הבסיסיים שלנו חזקים ואנו בטוחים בהם. הצניחה במניית החברה, לדעתנו, מהווה הזדמנות קנייה".

נובה הישראלית דיווחה היום על הכנסות בסך 22.6 מיליון דולר ברבעון הראשון, עלייה של 18% בהשוואה לרבעון הרביעי של שנת 2012. החברה מדווחת על רווח נקי על בסיס GAAP של 2.7 מליון דולר, או רווח מדולל של 0.10 דולר למניה. לרבעון השני של 2012 צופה נובה הכנסות של 24.5-26.5 מיליון דולר וצמיחה עקבית של 13%, עם רווח תפעולי של 13-17% ועם רווח למניה בדילול מלא על בסיס GAAP של 0.13-0.09 דולר.

קומטאץ' הישראלית דיווחה גם היא היום על תוצאותיה לרבעון הראשון מהן עולה כי ההכנסות גדלו ב-7% והסתכמו ב-5.9 מיליון דולר, לעומת 5.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2011, שיא בהכנסות לרבעון ראשון של שנה. הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2012, לפי כללי חשבונאות מקובלים בארה"ב (US GAAP), הסתכם ב-1.2 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 1.0 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

[לארביטראז][לטבלת ישראליות בעולם]