אאא

הרב טוביה בלוי, רב קהילת חב"ד בשכונת נווה-יעקב בירושלים, שיגר מכתב חריף לחברי בית-דין רבני חב"ד בישראל - נגד המדיה החב"דית, הכתובה והאלקטרונית.

"פניתי פעמים רבות אליכם, בכתב ובעל-פה, בבקשה שתטפלו ב´חורא´ ולא ב´עכברא´, הפירצה הקוראת לגנב - האתרים החב"דיים אשר: 1. מלאים שטויות ואיסורים מצד עצמם, בתוספת חילול שם חב"ד. 2. והעיקר: אתרים אלה מהווים אמתלא וקרש קפיצה לכל נער ונערה לגלוש לאינטרנט בכלל ולהכנס לאתרים האפלים ביותר, ומונעים כל אפשרות של השגחה ופיקוח – צמוד ככל שיהיה – מצד הורים ואחרים, שכן בהינף אצבע קופצים ממקום למקום", כותב הרב בלוי.

והוא גם בוחר להעביר ביקורת על המדיה המודפסת של חב"ד. "לא אחת התרעתי על מאמרים וכתבות פסולים לחלוטין המתפרסמים בעתונים ´כפר חב"ד´ ו´שיחת השבוע´ וכו´, שגורמים נזק רוחני-חינוכי לא פחות מן האתרים, כפי שפירטתי והוכחתי במכתבים אליכם עשרות פעמים כקול קורא במדבר. גם כאן – פסק הדין שלכם באותו ד"ת שלא התייחס כלל (ולהיפך) לצורך בביקורת צמודה מצד גורם אובייקטיבי, ולא להשאיר את ההכרעה הבלעדית בידי דן יחידי (שבדרך הטבע הוא גם לא אובייקטיבי, גם לולא החסרון של ´דן יחידי´)".

יצויין, כי הרב בלוי היה כותב בעבר בשבועון ´כפר-חב"ד´ ולאחר סכסוך עם עורך השבועון, אהרן-דב הלפרין, הוא הפסיק במלאכת הכתיבה. הרב בלוי כותב מפעם לפעם מאמרים המתפרסמים באתרים החב"דיים.