אאא

משפט זדורוב: בהמשך לערעור שהגיש רומן זדורוב - שהורשע בביצוע רצח של הילדה תאיר ראדה בבית ספר בקצרין ומאז מרצה עונש מאסר - ומסתמך על עמדת ד"ר קוגל באשר ללהב הסכין בו בוצע הרצח לכאורה, הגישה המדינה הודעה לבית המשפט העליון, ובה נאמר כי מומחה עולמי חולק על העמדה שהובאה בערעור.

"בעקבות הדיון בית המשפט הנכבד החליט כי כל אחד מן הצדדים יוכל להציג במקביל לדר' קוגל רשימה קצרה של שאלות הבהרה, עליהן ישיב בתצהיר. בית המשפט החליט עוד כי לאחר שיושלמו הטיעונים בערעור ותתבהר התמונה במלואה ניתן יהיה לשוב ולשקול בסוגיה זו" נאמר בהודעת המדינה.

"המשיבה הודיעה כי בנסיבות העניין, כאשר אין בפני המשיבה עדות ראשית בענין זה מטעמו של דר' קוגל ולאור ההחלטה על סימולטניות הגשת השאלות על ידי הצדדים, אין בידה בשלב זה להציג לעד שאלות הבהרה. המשיבה הודיעה עוד כי תשקול את עמדתה, לאחר עיון בתשובותיו של דר' קוגל".

"ב"כ המערערים העבירו לדר' קוגל רשימה הכוללת 19 שאלות, וביום 23.9.14 העביר דר' קוגל לבית המשפט את תשובותיו במסגרת תצהיר המחזיק 12 עמודים. עיון במסמך לימד כי אין מדובר בהבהרות בלבד, אלא בחוות דעת חדשה לכל עניין ודבר בשאלת להב הסכין שבאמצעותו בוצע הרצח, ולפיה פצע החתך בסנטרה של המנוחה נגרם על ידי להב משונן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשלב זה מודיעה המדינה כי "בעקבות זאת פנתה המשיבה לצורך התייעצות נוספת בסוגית להב הסכין, לדר' וורנר שפיץ, מומחה אמריקאי בעל שם עולמי ברפואה משפטית, ובעל נסיון עשיר ביותר, אשר עוסק בתחום הרפואה המשפטית מזה למעלה מחמישים שנה, וכתב את אחד מספרי ה – textbook המובילים בעולם בתחום זה: Medicolegal Investigation of Death. יצויין, כי הן דר' קוגל, והן דר' פורמן-רזניק מצאו לנכון להפנות בחוות דעתם לספר זה".

"בימים אלו התקבל מענה מטעם דר' שפיץ ממנו עולה כי הוא חולק לחלוטין על עמדתם של מומחים אלו מטעם ההגנה".

"בנסיבות אלה," נאמר בהודעה, "המשיבה תבקש להודיע כי היה ובית המשפט הנכבד ימצא כי הכרעה בשאלת סוג להב הסכין שבאמצעותו בוצע הרצח היא חיונית לשם קבלת הכרעה בערעור, והיה ובמסגרת זו יסבור שיש מקום להסתמך גם על תצהירו של דר' קוגל, כי אז תבקש המשיבה לחקור את דר' קוגל על תצהירו זה וכן תבקש להגיש חוות דעת נגדית של המומחה מטעמה".