אאא

נחשפים המספרים מאחורי החיוך של אטיאס. 'גלובס' חושף את עלות ההשקעה של המדינה בעיר החדשה חריש, המיועדת לציבור החרדי, שתוביל לפי הפרסום בעיתון למחירים הזולים שתולים הקונים בדירות שייבנו בעיר ההולכת ומוקמת. לפי הפרסום, "מיליארד שקל לפחות - זוהי עלות סבסוד הפיתוח של המדינה במסגרת שיווק (...) יחידות הדיור בעיר החרדית-דתית חריש".

בימים אלה נמצאים באוויר מכרזים לבנייה, המיועדים ליזמים ולקבלנים, ב-29 מתחמים בעיר ההולכת ומוקמת – חריש. במתחמים עתידות להיבנות מעל 5,000 יחידות דיור עם תכנון המותאם לציבור החרדי, הכולל, בין היתר, בנייה נמוכה, שטחים רבים למבני ציבור - בתי כנסת, גנים ובתי ספר - ומערך תחבורה המותאם לציבור החרדי. הבוקר (חמישי) התקיים אף במקום סיור של קבלנים ויזמים בו נרשמה התעניינות שיא עם עשרות קבלנים שנטלו חלק.

לפי הפרסום ב'גלובס' ההשקעה הממשלתית מגיעה בעקבות פעילותו של שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס שהובילה לכך שחריש נכללת באיזור עדיפות לאומית א', קביעה שמשמעותה סבסוד של 50% בעלויות הפיתוח – הנחת התשתיות ועוד – בעיר חריש.

לצד זאת, בחריש תופעל תכנית המענקים בפריפריה במסגרתה מי שאין בבעלותו דירה מקבל מהמדינה 50 אלף ש"ח כסבסוד נוסף לעלויות הפיתוח הכרוכות במחיר הדירה שלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כמו כן, "במסגרת המכרזים בעיר חריש הודיע משרד השיכון כי הוא 'שומר את הזכות להענקת סיוע לרוכש הדירה', בדמות מענק של כ-60 אלף שקל שיותנה בכך שהרוכש יתגורר בדירה במשך 10 שנים".

לסיכום, נכתב בכתבה כי "המשמעות היא שהמדינה מסבסדת את הפיתוח בחריש בכ-920 אלף ש"ח".

לפי הפרסום בעיתון, על פי התחשיב הכולל את הסבסוד הממשלתי תעלה דירה של 100 מ"ר בחריש בין 500 ל-600 אלף ש"ח.