אאא

טיוטת הצעת חוק של 'יש עתיד', מבקשת לאפשר לרשויות מקומיות להחליט האם ניתן להפעיל בשטחן תחבורה ציבורית בשבתות ובחגי ישראל.

כי טיוטת הצעת החוק לא מסמיכה את הרשות המקומית לאפשר תחבורה ציבורית מלאה בשטחה, אלא רק מספר מצומצם של קווי אוטובוסים שלא יעברו בשכונות בעלות צביון דתי וחרדי.  

על פי הדיווח ב'דה מרקר', באם הצעת החוק תאושר בסופו של הליך, קווי האוטובוס שיפעלו בשבתות בערים השונות באישורן של הרשויות המקומיות, יתמקדו בעיקר בקישור בין איזורי הבילוי ושכונות מגורים.

לאחרונה, כתב שר האוצר יאיר לפיד ברשת הפייסבוק כי: "אני חושב שצריך תחבורה ציבורית בשבת. אני אמרתי את זה בקמפיין שלי ואני אומר את זה שוב - לא באזורים דתיים אלא בשכונות ובערים חילוניות, מפני שזה לא עניין של דת ומדינה אלא עניין סוציאלי פשוט".

 

ח"כ שקד, נגד תחבורה ציבורית בשבת (צילום: ליל שישי אקטואלי)

לדבריו של שר האוצר: "אין סיבה שסבא שיש לו כסף יוכל לקחת מונית לבקר את הנכדים שלו, וסבא שאין לו כסף לא יוכל, כי אין לו אוטובוס שייקח אותו לבקר את הנכדים שלו”.   

"נילחם למען המטרה הזו, יהיו מלחמות שננצח ויהיו מלחמות שלא, אבל נצטרך לחכות עד שננצח" הוסיף שר האוצר.

יצויין, כי להצעת החוק צפויים להתנגד ח"כי הבית היהודי. אחת מהם, ח"כ איילת שקד כבר הצהירה לאחר הבחירות כי מפלגתה תתנגד להפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

"יש את התחום של יחסי דת ומדינה, בו יש תהום בינינו ל'יש עתיד'. אנחנו לא נאפשר כמובן תחבורה בשבת או נישואין אזרחיים או הכרה בזרמים הקונסרבטיביים והרפורמיים, כי אנחנו מפלגה דתית" אמרה שקד באירוע של 'ליל שישי אקטואלי'.