אאא

"יום י"ט באלול, הינו יום משמעותי בתולדותיו של ´המודיע´, שכן ביוםז ה, בשנת תש"י - ראה אור הגיליון הראשון שלו, ומני אז ועד היום, דבר יום ביומו בימי החולין, הוא לא חדל אף פעם מלראות אור. נכנסים אנו, אפוא היום, לשנת ה-60 מאז זכינו, ויצא מן הכח אל הפועל רצון חכמים, וגליונו הראשון של ´המודיע´ - ראה אור".

במילים אלו פותח חיים משה קנופף, העורך הראשי ומנכ"ל עיתון ´המודיע´ את מאמר המערכת המעטר את העמוד הראשון של העיתון הבוקר, תחת לוגו מיוחד וצבעוני שעוצב לצד שמו של העיתון.

"מה שהיה כלי חיוני ביותר להצלת הדור ההוא לתורה וליראת שמים ולגונן עליו מפני רוחות זרות, תקף, נכון וחיוני לדור הזה, ובכל השפות. גם בימינו, כך מעידים הורים ומחנכים, יש לעיתונות לא כשרה ולא מוקפדת, השפעה שלילית עמוקה", כותב העורך הראשי.

קנופף משרטט גם קווים לדמותה של מפת התקשורת שהשתנתה מאז הוקם העיתון ועד היום: "לצערנו, התקשורת של היום אינה רק עיתונות, כי אם גם אצמעים אלקטרוניים, ואם לא יציבו לעומתה כלי תקשורת כשר, קשה יהיה למנוע ממנה מלהגיע גם לבתים חרדיים, ויש בדור הצעיר מי שבכלל לא יודעים עד כמה הדבר מסוכן מבחינה רוחנית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך מציין העורך את התרחבותו של העיתון, גדילתו, בעמודים, בכמות ובאיכות, תפצותו לשפות האנגלית והצרפתית שהתרחשו בשנים האחרונות.

"הנכס הכי חשוב והכי יקר שיש ל´המודיע´ ואותו אנו מבקשים להוקיר ולשבח, הוא ציבור הקוראים הנאמן, שב"ה הולך וגדל מיום ליום בלכ מהלך השנים שחלפו עלינו לטובה ולברכה. התגובות, ההערות וההארות של קוראינו הם הדבר הכי טוב שקורה לנו", מציין קנופף.

חיפשנו בנרות עקיצה לעמיתו, המתחרה, ´המבשר´, ואולי הפיסקא האחרונה תניח את דעתכם: "חפצים אנו, מצד אחד, להיות כלי מבטא נאמן וכלי מקשר יעיל ליהדות החרדית לכל גווניה, מתוך כך ש´נראה בכל אחד מעלת חברינו´. ומצד שני... כלי מגביל, שאינו מניח לשום רוח רעה, לשום שחץ ולשום כיעור לעבור בתחומו. זכינו לעינם הפקוחה של רבותינו גדולי ישראל המלווים דרכנו...".