אאא

הכעס במגזר החרדי על יחס הממשלה החדשה כלפיו גובר מיום ליום. בטאונה של אגודת ישראל, "המודיע", מפרסם הבוקר  מאמר נרחב הקורא לראשונה להקים אוטונומיה חרדית בתחומי מדינת ישראל.

כותב המאמר תוקף את את התנהגות ראשי הציבור הדתי לאומי שבחרו לשתף פעולה עם יש עתיד ויאיר לפיד, למרות שלטענתו פגע בעקרונותיהם והשקפותיהם.

לאחר מכן, מתייחס כותב המאמר להבדלים ההשקפתיים בין הגישה החרדית ויחסה למדינת ישראל לבין הגישה הציונית דתית שרואה במדינה 'אתחלתה דגאולה'.

בשלב זה, מציע העיתון את הרעיון המהפכני: "בהובלת התקשורת והבג"ץ המוזנים מארגוני שמאל במימון אנטישמי, הם בוחרים להתכחש לסאטוס קוו שהושג בעמל רב ולשבור את כל המוסכמות כגון אישור גיורים פיקטיבים, נישואין אזרחיים, פגיעה והתערבות בחיי הציבור החרדי.

התוכנית: הציבור החרדי ישתלב בעבודה ללא צורך באקדמיה

"במידה ולא תיהיה תפנית לטובתנו, יש אופציה שצריך לחשוב עליה כפיתרון בלית ברירה  - להקים אוטונומיה יהודית בארץ ישראל.

"אוטונומיה פירושו עצמאות ניהולית שלטונית בענייני פנים ללא מעמד ריבוני מדיני, עם עצמאות חוקתית כלכלית ומשטרה וללא צבא ומדיניות חוץ".

האם לתוכנית כזו יש סיכוי ממשי לצאת לפועל? בהמודיע סבורים שכן. "אם הצלחנו להקים את בני ברק, אלעד מודיעין עילית, לניאדו ועזר מציון נצליח להקים גם חברת חשמל, כבישים ושאר הנדרש", נכתב.

בהמודיע סבורים כי התועלת מהאוטונומיה החדשה תיהיה גם כלכלי, שכן החרדים יוכלו לעבוד ולהתפרנס בכבוד ללא מחסום של תארים אקדמאיים ובעיות צניעות. לא יהיה צורך בבזבוז תקציבי עתק על ספורט, "תרבות הזויה", בתי כלא ומכוני גמילה.

"בניהול מושכל ונבון, נצליח לתקצב במאה אחוז את כל מוסדות החינוך, אברכי הכוללים יהיו יקירי הציבור ויקבלו מלגה מכובדת ונדאג לדיור במחירים שפויים", כותבים בעיתון הרשמי של אגודת ישראל.