אאא

חברי הכנסת החרדיים, מסיעות 'יהדות התורה' וש"ס, החרימו אתמול (שלישי) פגישה שיזם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, בשל הזעם הרב נגד התנהלות מפלגת 'הבית היהודי', כפי שנחשף אמש ב"כיכר השבת".

הבוקר, מדווח על-כך בצעד מפתיע עיתון "המודיע", בטאונה של תנועת 'אגודת ישראל', בעמוד הראשון, בידיעה שמוסגרה בצורה בולטת.

תחת הכותרת "נציגי יהדות התורה וש"ס החרימו מפגש שארגן שר השיכון אריאל מ'הבית היהודי'", מדווח העיתון כי "מפגש שאורגן בידי שר השיכון אורי אריאל לח"כים מהנציגות החרדית, הסתיים ללא כלום, ללא השתתפותם של נציגי יהדות התורה וש"ס, זאת לאחר שהחליטו שלא לקחת חלק במפגש זה".

העיתון מסביר כי ההחלטה להחרים את המפגש היא "לאור התנהגות מפלגת 'הבית היהודי' ומלחמתם ביהדות החרדית, יחד עם בני בריתם מ'יש עתיד', בהצרת צעדיהם של הציבור החרדי, בגזירות קשות, תוך פגיעה בלומדי התורה".

עיתון 'המודיע' אף מדווח, כפי שפרסם "כיכר השבת" אמש כי "כמה מהנציגים אף הבהירו רשמית ללשכתו של שר השיכון, כי לא ניתן לאפשר פגיעה כה קשה ביהדות החרדית, ובמקביל לקיים פגישות ראווה במסווה של 'דאגה לדיור החרדי'".

הנציגים הוסיפו ואמרו כי "על 'הבית היהודי' להבין כי הנציגות החרדית מאוחדת בעמדתה נגד פעילותה המשותפת עם 'יש עתיד' נגד עולם התורה והיהדות, כפי שלא היה כך שנים רבות".

הדיווח ב"המודיע", מכחיש בעצם את הספין שהפיצו מקורבי שר השיכון אריאל, כי ביטול הפגישה נעשה על-ידי יו"ר ש"ס אריה דרעי, בעקבות סיורים שערך השר אריאל עם ח"כ אלי ישי והראשל"צ הגר"ש עמאר.

כפי שדווח ב"כיכר השבת" אמש, ההחלטה על ביטול הפגישה התקבלה במשותף על-ידי ראשי ש"ס וחברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן.

גם בלשכת גפני, הכחישו אמש את הספין כי ביטול הפגישה נבע מהמחלוקות בש"ס, והודיעו כי "גפני מלכתחילה לא אישר השתתפות במפגש עם השר אריאל ולא תכנן להשתתף במפגש כזה".

גורם ב'דגל התורה' אמר כי "שרבוב הפוליטיקה הפנימית של ש"ס בנושא אי השתתפות בפגישה עם השר אריאל אינו אלא ספין רדוד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורם ב'יהדות התורה' אמר: "שהבית היהודי יפסיקו לנסות לפלג את הציבור החרדי אחרי הקרע שעשו בעם ישראל, ההחלטה לא להגיע לכינוס הייתה משותפת לש"ס ויהדות התורה".

גורם בכיר ביהדות התורה מוסיף ואומר כי "יש גבול לחוצפה. השר אריאל הוא מבכירי הקואליציה הגרועה ביותר שהייתה לציבור החרדי מאז קום המדינה, ברור שח"כים לא יסכימו להשתתף במפגש שכזה".

גורם בש"ס אמר ל"כיכר השבת": "לא נשב לקוקטיילים שנועדו רק ליחסי ציבור עם אותם גורמים שמקצצים ופוגעים בעולם התורה, לא יתכן שיד אחת תנעץ חרב והיד השניה תלטף".

שר השיכון אורי אריאל מסר בתגובה לביטול הפגישה כי "שר השיכון פעל פועל ויפעל למען מצוקת הדיור במגזר החרדי, גם בישיבות עבודה וגם בשטח".

הידיעה ב'המודיע'
הידיעה ב'המודיע'