אאא

המשבר בעיתונות המודפסת: עיתון "המודיע", ביטאון "אגודת ישראל", מקצץ וסוגר את אחד המגזינים השבועיים של העיתון.

לא ברור האם מדובר בחלק מהמשבר העולמי במדיה הכתובה לאור התפתחות וצמיחת אתרי האינטרנט או שמא מדובר בניהול כלכלי כושל ואולי שתי הסיבות נכונות אך אין זה סוד שמשהו לא טוב עובר בחודשים האחרונים על העיתון הוותיק "המודיע".

זה התחיל בעיכוב משכורות לעובדים לפני כחודשיים והמשיך בשמועות עקשניות על שינויים כאלו ואחרים במבנה הבעלות וההנהלה, אך כעת הקיצוצים הופכים לרשמיים.

הבוקר (רביעי) בפתח המגזין השבועי "מכל מקום" המופץ בימי רביעי יחד עם העיתון היומי נכתב כי מהיום והלאה יבוטל המגזין הנחשב ותכניו יופיעו בעיתון הרגיל במשך כל השבוע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לקוראינו היקרים", כותב המודיע, "בשל התארגנות מחודשת, אנו משעים את המשך הופעת המגזין 'מכל מקום' עד להודעה חדשה. התכנים שהתפרסמו עד כה במגזין, יופיעו אי"ה בעמודי החדשות ובתוספות השונות".

גורמים בענף העיתונות החרדית מציינים בשיחה עם "כיכר השבת" כי מדובר בעניין משמעותי. "צריך לזכור שהמגזין המדווח על הנעשה בקהילות ישראל בארץ וברחבי העולם היהודי כמו גם על הנעשה בחצרות הקודש הפך בשנים האחרונות לאחד ממגזיני הדגל של העיתון הוותיק וביטולו מלמד על משבר רציני וקיצוצים דרסטיים".

"השאלה הגדולה האם זה ייגמר בזה או שנראה כבר בקרוב השלכות נוספות על מגזינים אחרים של העיתון", אומרים הגורמים. לטענתם, גם העובדה שהשנה לראשונה מזה מספר שנים לא התקיים פורום המנהלים של המודיע הנערך תמיד בחודשי הקיץ מלמדת על עומק המשבר וההתארגנות מחדש בהנהלת העיתון.