אאא

המוהרא"ש, העונה גם לכינוי "הצדיק מיבניאל", תקף את השימוש במכשירי הסמארטפון למיניהם, והגדיר את התוצאות העלולות להיגרם משימוש שכזה כתוצאות שימוש בסמים "ברגע שנתפסים בזה - קשה מאוד לצאת מזה".

את הדברים, כתב הרב שיק במכתב תשובה לשאלת תלמידה באתר הרשמי של הפלג הברסלבי בראשו הוא עומד. התלמידה, ביקשה לשמוע את דעתו של הרב על מכשיר סמארטפון חדש שיצא לאחרונה לשוק, ומבוקר מפני תכנים בעייתיים. 

"זה מאוד מושך אותי ואני שוקלת לקנות מכשיר כזה, אבל רציתי שהצדיק יגיד לי מה דעתו: האם אפשר לקנות מכשיר כזה או עדיף להימנע ולהישאר עם המכשיר הכשר שיש לי?" שאלה הגולשת את הרב שיק.

 (צילום ארכיון: אלי הורביץ)
הרב שיק (צילום ארכיון: אלי הורביץ)
הגדלה

"הכי בריא והכי מאושר - מי שאין לו טלפון משוכלל" השיב מנהיג הפלג הברסלבי, "אני מוכרח להגיד לך שזה נסיון קשה מאד מאד, אם יש בידו כלי משחית הנקראים אייפון, בלקברי, אייפד, אנדרואיד וסמארטפון, ההכרח לבסוף להתחבר אל האינטרנט, וכך הורס את החיים שלו" אמר הרב שיק.

הרב שיק הזהיר את הגולשת מפני פלאי הטכנולוגיה שמעוררים כפירה ואפיקורסות, לדבריו: "לכן אני מוכרח להזהיר אותך שתדעי שהיום יש בעולם קליפה עצומה שכובשת כל חלקה טובה, ומקררת את האמונה ואת היראת שמים מבר ישראל, ומכניסה בו כפירות ואפיקורסות".

"אני מאד מאד מבקש אותך שתצייתי אותי בדבר זה, ואז טוב לך כל הימים" כתב הרב לסיום, ואיחל: "הקדוש ברוך הוא יציל אותך מהתאווה הזו להשיג אחד מהכלי משחית האלו"