אאא

פרסום ראשון: יו"ר המועצה הדתית בירושלים, יהושע ישי, שיגר אתמול (ראשון) מכתב לרבה האשכנזי של העיר, הרה"ג אריה שטרן בו הוא מודיע לו: כהונתך הופסקה משום שהגעת לגיל 70. 

יו"ר הוועדה הממונה ומי שמכהן בפועל כיו"ר המועצה הדתית בירושלים, יהושוע ישי, שיגר מכתב לרבה האשכנזי של העיר הרה"ג אריה שטרן, בו הוא מודיע לו כי כהונתו הופסקה כיוון שהגיע לגיל 70. 

במכתבו הממוען לרב, כותב ישי, "הנידון: משך כהונתך. בביקורת שגרתית לקראת אישור תשלום שכר חודש נובמבר התברר כי מלאו לרב 70 שנה ביום 27 לנובמבר. אני מאל לרב אריכות ימים ושנים כן ירבו ימיך ויוסיפו לך שנות חיים בבריאות איתנה". 

כאן מזכיר היו"ר את תקנה 19 לתקנות שירותי הדת היהודיים הקובעת כי "רב עיר יכהן מיום בחירתו... כהונתו תופסק (1) בהגיעו לגיל 70 ואולם מועצת הרבנות הראשית רשאית להאריך את גיל הפרישה". 

 (צילום: שלומי כהן)
מכתבו של יהושע ישי לרב אריה שטרן (צילום: כיכר השבת)

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כיוון שכאמור הרב הגיע לגיל 70 ומועצת הרבנות הראשית לא האריכה את גיל פרישתו בטרם מלאו לרב 70 שנה הרי שכהונתו כרבה הראשי לירושלים נפסקה", מבהיר ישי במכתבו. 

"אני מצר מאוד", מסיים היו"ר ישי את מכתבו לרב שטרן, "על תקופת כהונה כה קצרה ומאחל לרב אריכות ימים ושובע שמחות". 

ל"כיכר השבת" נודע כי מדובר בעניין טכני, בו מועצת הרבנות הראשית צפויה להחליט על הארכת כהונתו של הרב וכי הדבר צפוי לקרות כבר בשעות הקרובות.

זמן קר לאחר הפרסום החל מזכיר מועצת הרבנות הראשית, הרב רפאל פראנק, בהצבעה טלפונית בין חברי המועצה להאריך את כהונת הרב שטרן בחמש שנים, ובכך הסאגה תבוא לסיומה. 

יו"ר המועצה הדתית, יהושע ישי, אומר כי "הארכת כהונתו של הרב שטרן היא עניין טכני ואנחנו מצפים שבשעות הקרובות היא תאושר במועצת הרבנות הראשית לישראל".

 (צילום: שלומי כהן)
ההצבעה על הארכת הכהונה (צילום: כיכר השבת)