אאא

חסידיו של האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו, מנהיג קהילת "שובה ישראל", מתכוונים לפתוח בשביתת רעב ולהקים אוהל מחאה מחוץ למשרדי יחידת להב 433, היחידה הארצית במשטרה למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן השוכנת בלוד, במחאה על התנהלות החקירה בפרשה בה הרב מעורב.

לפי גורמים בתנועת "צדק תרדוף", שהוקמה לפני חודש ימים במטרה להיאבק למען הרב, אל המחאה יצטרפו לפחות מאה תלמידים מקהילתו של הרב, שיפתחו בשביתה בזמן הקרוב ברגע שהאוהל יוקם.

ל"כיכר השבת" נודע כי אחד מאנשי התנועה שעומד בראש המאבק נכנס למשרדי יחידת להב 433 בשעות הערב אמש (שני) במטרה לקבל אישור להקמת האוהל אך האישור טרם נתקבל ולמרות זאת בכוונתם יהיה לפעול על מנת לקבל אישור.

תחילת המחאה כנגד התנהלות החקירה החלה בשבוע שעבר בכינוס בו השתתפו תלמידי הרב. יו"ר המחאה, בן ציון עטייה, קרא בעצרת "למען האמת והצדק חייבים לחקור את תנ"צ אפרים ברכה. לא יתכן שלמעשה קצין משטרה חוקר את עצמו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במטה המחאה מבהירים כי "המחאה הינה התארגנות של אנשי הקהילה למחות על העוולה ושפיכות הדמים כנגד האדמו"ר פינטו". עוד מבהירים כי "אין לאדמו"ר פינטו כל מעורבות במחאה או בפעולותיה" וכי הפעולה נעשית משום "שקהילת שובה ישראל פשוט לא יכולה לשתוק יותר".

במטה המחאה קוראים לשופטי בית המשפט העליון להורות על חקירת תנ"צ אפרים ברכה ששמו הועלה בפרשה. "אין לתת לפרקליטות להתחמק מלחקור את ברכה מאיזה טעם שלא יהיה, אף סיבה טכנית או אחרת, לא תתקבל כרצון לעשות צדק וחקר האמת, אלא ההיפך. חשיפת האמת כוללת את חשיפת עדויות סוכני האף.בי.איי שלמעשה מנקים את האדמו"ר פינטו מכל חשד".

"קריאת התלמידים חד משמעית", הם אומרים, "לא נשב בישיבות ונמשיך החיים רגילים ונסבול יותר את ביזיון התורה והאדמו"ר פינטו, התלמידים דורשים את המגיע להם במדינה דמוקרטית, וזה צדק לאדמו"ר פינטו. ואם צריך ישבתו רעב עד אשר ברכה ייחקר".