אאא

כבר שנים שמיתוס רחב מוביל את התובנה במגזר שלנו. נשים הרות בשלהי תקופת ההיריון מגיעות ללידה מהר יותר אחרי שמירה של אחד מימי הצומות. לעניין זה במידה והוא נכון, השלכות הלכתיות על פסיקה לגבי קיום צום יום הכיפורים בעבור נשים הרות ולכן ביקשו רבני המרכז הרפואי "מעייני הישועה" בבני ברק מהרופאים לעקב סטיסטית אחרי התופעה ולבדוק אותה.

לדברי יועץ התקשורת משה פרידמן שמדברר את פעילות בית החולים בבדיקות מחלקת היולדות נמצא כי אין שום קשר בין צום לזירוז לידה.

ובתוך כך בבית החולים "מעייני הישועה" יכולים להיות להתגאות בנתונים מצויינים שמראים עלייה דרמטית במספר הלידות שהתרחשו בין כתלי בית החולים. מנהל האדמיניסטרציה של בית החולים, נדב חן אמר בשיחה ל"כיכר השבת": "רק בספטמבר האחרון נולדו כ-900 תינוקות בבית החולים והנתונים רק עולים מרבעון לרבעון. הציבור מרגיש את ההשקעה הגדולה בשירות ובנוחות ליולדת ומצביע ברגליו".

נתון מעניין נוסף מסר היום ד"ר בני חן מנהל אגף נשים ויולדות בבית החולים: "ממוצע הלידות הטבעיות עומד לשמחתנו על כ-89 אחוזים המהווים יותר כאשר הלידות הקיסריות עומדות במספרן על פחות ממחצית בממוצע הארצי". לדברי חן ההפרשים הגבוהים נובעים בין השאר מאכפתיות יתרה של הצוות הרפואי שעומד תמיד על מיצוי כל התהליכים לעידוד הלידה בצורה טבעית.

כתב "כיכר השבת" מוסיף כי נכון לשנה זו בית החולים "מעייני הישועה" הינו הרביעי במספר הלידות הרגילות המתרחשות בו".