אאא

ביום ה' האחרון, התקיים במכללה למנהל באשדוד יריד תעסוקה מיוחד לחרדים – בוגרי המסלול התלת שנתי להנדסאי אלקטרוניקה, בו נכחו בכירי משרד התמ"ת, ומטרתו הייתה לסייע במציאת עבודה ל-19 חרדים שטרם השתלבו. ביריד נטלו חלק חברות מובילות שקיימו פגישות אישיות עם הבוגרים והציעו להם אפשרויות תעסוקה בארגונים השונים. בין החברות ניתן לזהות את "אינטל", שהצהירה כי באפשרותה לקלוט כל אחד מהבוגרים שיעמוד בקריטריון הקליטה שלה, "פלאפון", "ברימג" ו"קיוטסט".

המדובר בקורס ראשון מסוגו וייחודי בארץ שהוביל גברים חרדים בנוסף ללימודי הקודש גם ללמוד מקצוע נדרש ומבוקש של הנדסאי אלקטרוניקה. אחוז הנשירה היה נמוך ביותר.

בשבוע האחרון סיימו התלמידים את הבחינות ונותר להם רק להגיש את פרוייקט הגמר ולהגן עליו לפני בוחנים חיצוניים. פרוייקט לימודי זה נעשה בשיתוף משרד התמ"ת, ארגון הג'ויינט (שני אלה מממנים את הפרויקט) והמכללה למינהל.

רוני דיוה, מנכ"ל המכללה למנהל: "אחת הציפיות המרכזיות של כל השותפים לפרוייקט, מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע), הג'ויינט והמכללה למינהל היא שבוגרי התואר ישתלבו בשוק העבודה. קליטתם של 11 חרדים מתוך 30 במקומות עבודה, עוד בטרם קבלת ההסמכה הרשמית, היא מרשימה ביותר ומראה על רצון החרדים לעבוד ועל רצון הגופים המעסיקים לקלוט אותם לשורותיהם"

המכללה למנהל היא אחד ממוסדות ההשכלה הגדולים והמבוססים בישראל והינה ארגון רב תחומי המורכב מרשת מכללות ללימודי תעודה חוץ אקדמיים, לימודי סיווג מקצועי ורשת בתי ספר להנדסאים. פעילויות המכללה למינהל בתחומי ההשכלה, החינוך וההכשרה מתקיימות ב-20 אתרים בפריסה ארצית החל מחיפה בצפון ועד אילת בדרום. עד היום הוכשרו במכללה למינהל למעלה מ-700,000 תלמידים, סטודנטים ומבוגרים. מספר המרצים והמורים במכללה למינהל הוא כ-1,000 במשרות מלאות וחלקיות.