אאא

בשבוע שעבר החליט השר להגנת העורף גלעד ארדן, למנות את דן רונן לתפקיד מנכ"ל המשרד, שאת במקומו של האלוף במילואים גבי אופיר.

השר ארדן שיבח את רונן ואמר כי: "הוא המועמד המתאים ביותר לתפקיד בשעה זו, הוא אדם עתיר ניסיון ובעל היכולות הדרושות להוביל את המשרד להגנת העורף בתקופה מורכבת זו ולנוכח האיומים הקיימים". 

אלא, שבמאמר שפרסם רונן באתר ynet לפני כשנה, הוא נשמע כשהוא סבור שהמשרד בו הוא הולך לכהן כמנכ"ל - דווקא מיותר, והוקם משיקולים פוליטיים.

הפתי המאמר כותב רונן: "האם דרוש לנו משרד להגנת העורף?, את התשובה הנחרצת ביותר סיפק המומחה מספר 1 לנושא, השר להגנת העורף, מתן  וילנאי, כשהחליט לנטוש את המשרד הנכסף ולהחליפו בלשכת השגריר בסין". 

"המשרד להגנת העורף הוקם לפני יותר משנה, כנראה מתוך שיקולים פוליטיים ולא מתוך הכרה טהורה (שמטרתה) לדאוג ולהגן על האזרחים. המשרד לא חולל שום שינוי לקראת המלחמה הבאה". 

"המשרד להגנת העורף הוקם משיקולים פוליטיים בלבד. המשרד לא רק שלא תרם להיערכות העורף לעיתות חירום, הוא אף סירבל והפריע לגופים שכבר פועלים בתחום הזה. עזיבתו של השר וילנאי נותנת הזדמנות מצוינת לתקן את המעוות ולבטל את המשרד המיותר הזה" כתב אז רונן. 

בתגובה לפרסוםעל הדברים שכתב בעבר אמר רונן: "כמי שמאחוריו שנים רבות של ניסיון בתחום הגנת העורף, אני יודע לומר כי חיוני שיהיה משרד להגנת העורף שהוא חזק, משמעותי ודומיננטי. לצערי, בשנים האחרונות לא זה היה המצב, אך עם כניסתו של השר ארדן לתפקיד חל שינוי מהותי בתפיסת המשרד ותפקודו". 

"השר ארדן זיהה את נקודות התורפה בפעילות המשרד והחל לתת להן מענה, תוך שהמשרד זוכה לסמכויות, תקנים ותקציבים. המצב כיום שונה משהיה בעבר. כיום יש למשרד כלים להוביל תהליכים משמעותיים בתחום הגנת העורף, ואני שמח על ההזדמנות להיות שותף בתהליכים אלו". 

במשרד להגנת הסביבה אמרו: "דן רונן הוא איש מקצוע מעולה. אנו סמוכים ובטוחים כי הוא האיש הנכון והמקצועי ביותר להוביל את המשרד בשעה זו".