אאא

המסחר בבורסה בת"א נפתח בעליות שערים על רקע כניסתו לתוקף של עדכון המדדים שבו חברות רבות נכנסו או נגרעו מהמדדים המובילים בבורסה. עוד ברקע למסחר - ירידות השערים אמש בוול סטריט, המגמה המעורבת שמאפיינת את המסחר באסיה והמגמה החיובית שמסתמנת בחוים העתידיים על המדדים המובילים באירופה.

המסחר בבורסה בת"א ייפתח לאחר חצי שנה מאוד חיובית בבורסה בת"א - מתחילת השנה זינק מדד הנדל"ן ב-91.8% והוא עדיין נמוך ב-70.4% מהשיא. שני לו מדד התל-טק 15 שטיפס ב-52%. מדדי המעו"ף ות"א-100 סיימו את מחצית השנה בעליות של 31.7% ו-42%, בהתאמה. מדדי מניות היתר הגדילו לעשות כשטיפסו ב-121.6% (יתר 50) וב-113.1% (יתר-120), בהתאמה.

חברות הדירוג המקומיות S&P מעלות ומידרוג יפרסמו היום את סולם ההמרה של דירוג החוב המקומי לדירוגים הבינלאומיים. זאת, בעקבות תוכניתו של אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, בראשות ידין ענתבי, להעביר את החברות המקומיות לדירוג בסולם בינלאומי. מטרת האוצר בצעד זה הינה לאפשר למשקיעים בחינה מעמיקה מבעבר של פרמיית הסיכון המשולמת להם על ידי מגייס החוב, ביחס לאפיקי השקעה אלטרנטיביים בחו"ל, ובדיקת האטרקטיביות הכוללת בהשקעה בחברות מקומיות ביחס ליציאה לחו"ל.