אאא

המסחר בבורסה בת"א נפתח בירידות שערים שמוביל מדד הנדל"ן שיורד ביותר מ-1%. מגזר שבולט לטובה בפתיחת המסחר הוא האג"ח הקונצרניות שהמדדים שלהן עולים בכ-0.1%.

ברקע למסחר - בבורסות העולם נראה כי משתלט בתחילת השבוע הסנטימנט השלילי. המסחר באסיה עבר בשעה האחרונה לירידות שערים והחוזים העתידיים על המדדים המובילים בבורסות של אירופה מאותתים על ירידות שערים בפתיחת המסחר.

המסחר בת"א ננעל אמש בעליות שערים חדות לאחר שבנק ההשקעות הבריטי ברקליס קפיטל העריך כי המשבר הכלכלי בישראל קרוב לסיום. בסקירה שפירסמה מחלקת המחקר של הבנק העריכו כי ישראל תחזור לשיעור צמיחה גבוה כבר ב-2010. עוד העריכו בברקליס כי בנק ישראל יתחיל לשנות כיוון ולבצע הידוק מוניטרי שיכלול העלאות ריבית, הפסקת רכישות האג"ח והפסקה הדרגתית של רכישות הדולרים בשוק המט"ח.

היום יבקרו בישראל נציגים של סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית מודי'ס, אחת משתי סוכנויות הדירוג הנחשבות בעולם. הביקור יכול להכריע בעתיד את הדירוג שתעניק הסוכנות לישראל. לדירוג חשיבות עליונה להיקף ההשקעות של משקיעים זרים בישראל וליכולת גיוס ההון של המדינה.

בזירת המאקרו המקומית תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את מדדי המחירים של סחר החוץ לרבעון ראשון. בנוסף תפרסם הלמ"ס את הנתונים לגבי מכירת כלי רכב מנועיים לשנת 2008.