אאא

המערכת הפוליטית טרם עיכלה את ההודעה הדרמטית של הערב (רביעי): שר הפנים גדעון סער פורש מהחיים הפוליטיים.
שר החוץ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) התייחס לפרישתו של סער ואמר: "אני מצטער על ההתפטרות, פרישתו היא הפסד לממשלה".

לדבריו, "בשנותיו בממשלה מילא סער את תפקידיו כשר החינוך והפנים בצורה הטובה ביותר והיה מן השרים הבולטים. אני מקווה שימשיך לתרום לחיים הציבוריים בישראל".

יושב ראש הקואליציה וסיעת הליכוד, ח"כ יריב לוין, אמר בתגובה: "הצטערתי לשמוע על ההחלטה שלו לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני משוכנע כי יצליח בכל אשר יפנה ועוד ישוב לשורות הנהגת הליכוד. יש לי הערכה גדולה לפועלו ולתרומתו לתנועת הליכוד ולמדינת ישראל".

השר לנושאים אסטרטגיים, יובל שטייניץ (הליכוד), אמר בתגובה: "זה אירוע מצער. אני מכבד את גדעון, הוא היה מחלוצי הליכוד. זה לא קל לתנועה ידעתי שהוא חושב על זה אבל לא חשבתי שיעשה זאת בפועל. אני מעריך שהוא יחזור, גדעון הוא מהפוליטיקאים המוכשרים שיש".

חבר הכנסת וסגן שר הביטחון לשעבר, דני דנון (הליכוד) אמר בתגובה: "הופתעתי. זה יום עצוב לתנועת הליכוד, שעוד אחד מבכירי המפלגה החליט לקחת פסק זמן. התנועה צריכה לעשות חשבון נפש. אנו מקווים שיחזור לפעילות".

חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) אמרה: "הופתעתי לשמוע את דברי חברי גדעון סער. הוא אחד האנשים החשובים בליכוד. אני קוראת לראש הממשלה להניא את סער מהחלטתו. הוא אדם איכותי ומקצועי וצריך לעשות הכול כדי להשאיר אותו בליכוד".