אאא

תהא החלטת בית המשפט בנוגע לעתירת 'כיכר השבת' אשר תהא, דבר אחד כבר הושג בשלב הזה: מפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן הזדרז הערב להגיב, והזהיר מתופעת האשמות שווא של מגזרים שונים ברצח הנפשע.

בישיבה סגורה הערב של הצוות המיוחד החוקר את הפרשה ביחידה המרכזית בתל אביב, ובהשתתפות מפקד המחוז ניצב שחר איילון, אמר רב ניצב כהן, כי "המדובר ברצח נתעב ואכזרי שחקירתו הוטלה על יחידה מקצועית במיוחד", אולם הדגיש כי "יש להיזהר בצביעת מגזרים ואוכלוסיות ביחס לחשדות וכיווני חקירה אפשריים".

כהן גם התייחס לעתירת 'כיכר השבת' להסרת צו איסור הפרסום, והסביר כי "המשטרה הטילה על הפרשה צו איסור פרסום גורף אשר תכליתו לאפשר איסוף ראיות, להגיע לחשוד ולמצות עימו את הדין".

אלא שהמציאות לא מבלבלת את בעלי האינטרסים, אלו המנסים בכל כוחם ללבות את האש, למרות שבין האשמות ובין העובדות, אין ולא כלום. כבר בשבת הקרובה מתכננים אותם הארגונים לערוך הפגנה גדולה בכיכר רבין, כנגד "ההסתה של אותם קבוצות חשוכות שהתירו את דמם של הנרצחים", כשהאצבע לציבור החרדי מופנית באופן רשמי.

את העובדות הידועות, כי הציבור החרדי מעולם לא התייחס לקבוצות הללו, מטוב ועד רע, לא כתב עליהם, ולא הזכיר כלל את קיומם, למעט במקרים מתגרים חריגים ובודדים כמו המצעד המתגרה במרכז ירושלים, שאז ניתנה ההתייחסות באופן המינימאלי ביותר, כשהעיתונות החרדית מתעלמת לחלוטין מהנושא, מסרבים חברי אותה הקהילה לקבל.

אולם הפלא הגדול מכל הינו, איך אותם קבוצות שרואות את העולם ב'ורוד', ומדברות תמיד בשם 'האהבה', אינן מפסיקות לפתע, לפזר ארס ושנאה.