אאא

בשעה האחרונה הגישה סיעת "יהדות התורה" על שבעת חברי הכנסת שלה הצעת חוק לפיזור הכנסת ה-19, זמן קצר לאחר שסיעות העבודה ומרצ הגישו הצעה דומה.

גם ח"כ אברהם מיכאלי, יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, הגיש הצעת חוק לפיזור הכנסת, בהוראת יו"ר המפלגה אריה דרעי. 

בדברי ההסבר להצעת החוק כותבים חברי הכנסת יעקב ליצמן, מאיר פרוש, משה גפני, מנחם מוזס, אורי מקלב, יעקב אשר וישראל אייכלר כי "מדינת ישראל מצויה באחת מתקופותיה הסבוכות, כאשר האיום האירני מרחף בעוצמה, נוכח הצטיידותה המאסיבית של המשטר בטהרן בטכנולוגיות חדישות לקראת ייצור נשק גרעיני. בנוסף, שכנינו הפלסטינאים צוברים תמיכה בינלאומית בדרישה להקמת מדינה ערבית לצידה של מדינת ישראל. גל המחאות במדינות ערב, המכונה "האביב הערבי" היכה ומכה במדינות המזרח התיכון בהן: תוניסיה, מצרים, תימן ולוב. בסוריה משתוללת מלחמת אזרחים שסופה לא נראה באופק והשלכותיה עלולות חלילה להיות הרות גורל עבורנו". 

סיעת יהדות התורה מוסיפה בדברי ההסבר כי "מבית, המצב החברתי-כלכלי, מאות אלפי אזרחים הביעו את מחאתם על יוקר המחייה ושחיקת מעמד הביניים. על המדינה לקצץ בהוצאותיה עשרות מיליארדי שקלים, קיצוץ שיפגע קשות בכיסם של אזרחי ישראל". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בשל מצב זה יצאנו לבחירות ונבחרה הכנסת התשע-עשרה. תוצאות הבחירות לא הניבו הכרעה ברורה, ומפלגות רבות זכו במעט מנדטים, יחסית. על רקע תוצאות הבחירות, הטיל נשיא המדינה את מלאכת הרכבת הממשלה על יו"ר הליכוד ביתנו, ראש הממשלה המכהן, חבר הכנסת בנימין נתניהו. נראה היה כי ראש הממשלה יוכל להרכיב במהירות ממשלה שתאחד ותאגד בתוכה סיעות מכל הקשת הפוליטית, מימין ומשמאל, דתיים ושאינם, ממשלה רחבה שתייצג את מרבית אזרחי ישראל", כותבים בדברי ההסבר. 

"ראש הממשלה אכן הודיע כי בכוונתו להקים ממשלה כפי שציפו ומצפים מרבית האזרחים, ממשלה שתעסוק בבעיות המטרידות ומציקות לכלל האזרחים, כפי שבא לידי ביטוי בקמפיינים של המפלגות השונות במערכת הבחירות", ממשיכים ביהדות התורה, "עם פתיחת המשא ומתן הקואליציוני הודיעו ראשי מפלגות "יש עתיד" ו"הבית היהודי", המייצגים מיעוט של 31 מנדטים מתוך 120, כי הם מחרימים את המפלגות החרדיות ופוסלים ישיבה משותפת בממשלה, ובכך למעשה מאלצים את ראש הממשלה להקים קואליציה בהכרח ולא ברצון". 

"ממשלה זו תפעל כממשלה בתוך ממשלה ולא תוכל לטפל בנושאים הבוערים שעל סדר היום. הממשלה תנוהל בידי אנשים חסרי ניסיון המונעים משנאה לאחר, כפיית דעה, החרמה ושלילת זכויות המיעוט, ובהעדר משילות, תוך סיכון עתידה הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל", מאשמים ביהדות התורה ומציעים: "לפזר את הכנסת התשע-עשרה ולקיים בחירות בתוך 90 ימים, מיום קבלת החוק".