אאא

אווירת הבחירות הכניסה לקלחת גם את המפלגות החרדיות - ש"ס ויהדות התורה.

ש"ס היא המפלגה הראשונה שפתחה כבר היום, בשעות אחר הצהריים, את מערכת הבחירות, בכנס פעילים ראשון בהשתתפות עשרות מחברי התנועה ובראשות היו"ר שר הפנים אלי ישי, שר השיכון אריאל אטיאס, השר יעקב מרגי והשר משולם נהרי.

בכירי ש"ס הודיעו לפעילים: "אנחנו מוכנים. יוצאים לדרך".

בכנס הוכרז על הקמת מטות ראשיים ועל מטות משנה, בכדי לארגן את אלפי הפעילים והמתנדבים המעוניינים להתגייס להגדלת כוחה של התנועה, לאור קריאתו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הרב עובדיה יוסף. בנוסף הוכרז על הקמת מטות נשים ועל עריכת כינוסי הסברה לציבור.

גורם בכיר בש"ס אומר לכיכר השבת: "התחלנו בהתארגנויות ואנחנו מוכנים להסתער על ההשטח. היעד שלנו - להגדיל את מספר המנדטים של ש"ס בעוד שלושה חברי כנסת לפחות, והתחושה שאנו מקבלים מהציבור היא מצויינת. אנשים רוצים להתגייס להצלחת התנועה, ומוכנים להקדיש משאבים וזמן בכדי לפעול על מנת להגדיל את כוחה".

יהדות התורה: להגן על לומדי התורה

לדברי הגורם, "ש"ס חזקה תוכל לשמור ביתר שאת על המסורת, הערכים היהודיים, עולם התורה, ולהגן מפני הפגיעה בשכבות החלשות".

יצויין כי היום בשעות הצהריים הבהיר יו"ר התנועה השר אלי ישי כי ש"ס מעוניינת שהבחירות ייערכו במועד מוקדם ככל האפשר.

גורמים בש"ס אומרים לכיכר השבת כי קיום הבחירות בתאריך י"ז באלול הוא סביר והגיוני, ומקובל לחלוטין על מנהיגי התנועה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במפלגת יהדות התורה האווירה הכללית מעט יותר מנומנמת. שם, ככל הנראה, רגילים להתעורר ולהתחיל לעבוד סמוך מאוד למועד הבחירות. "מלכתחילה היה עדיף לנו כי מועד הבחירות ייקבע לאחרי החגים", אומר לכיכר השבת אחד מראשי המפלגה, "אבל נתאים את עצמינו ונערך עד לי"ז באלול, אם יהיה צורך".

הרב ישראל אייכלר, יו"ר סיעת יהדות התורה, לא נשמע מודאג ובשיחה לכיכר השבת הוא אומר: "בעז"ה, נצליח להגביר את הכוח החרדי להגן על לומדי התורה מדי שונאי התורה בכל המפלגות".

כפי שנחשף אמש בכיכר השבת, במפלגה מתכננים למנף את מעמד "סיום הש"ס" בהשתתפות רבבות שייערך בפתח-תקווה בי"א אב, יותר מחודש לפני מועד הבחירות, לכינוס אחדות של כל גדולי ישראל.

המעמד צפוי להעביר מסר של פיוס ושיתוף פעולה של כל הגורמים במפלגה, בהם אף כאלו שיחסיהם בשנים האחרונות לא היו מהמצויינים וזאת בלשון המעטה.

בתוך-כך, מסתמן שהבחירות ייערכו בי"ז אלול, כשבועיים לפני ראש השנה תשע"ג.