אאא

המצב באיראן ממשיך להיות בלתי ברור מחד, אך סוער מאידך: כלי התקשורת הרשמיים באיראן כבר מדווחים היום על לפחות שבעה הרוגים במהומות שפרצו במדינה, בעקבות הזיופים בבחירות.

דיווחים לא רשמיים שמגיעים מהמדינה מדברים על לפחות 17 הרוגים נוספים בתקריות שונות ברחבי המדינה, בעיקר בבירה טהרן. רוב המידע זולג באמצעות רשת האינטרנט ובלוגרים איראנים המדווחים באופן בלתי רשמי על הנעשה.

בעיתון "גרדיאן" דווח מפי דיווחים מקומיים במדינה כי שבעה בני אדם נהרגו גם בעיר שיראז בעימותים בין סטודנטים לכוחות הביטחון באוניברסיטה המקומית. בעימותים נטלו חלק גם תומכיו של הנשיא ה"נבחר" אחמדינג'אד.

הסטודנטים טוענים כי הבחירות באיראן זויפו על ידי המשטר והם רואים במה שהתרחש באיראן בסוף השבוע לא פחות מהפיכה ותפיסת שלטון בכוח על ידי הנשיא מחמוד אחמדי-נג´אד ואנשיו.

תומכיו של אחמדינג´ד מתכננים לערוך היום עצרת בטהרן, באותה הכיכר בה מתכננים להתאסף גם תומכיו של המתמודד שהפסיד בבחירות מיר חוסיין מוסאווי. כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית "פארס".

בהודעה שפרסמה נאמר כי העצרת תיערך "במחאה על התססת הרוחות ועל הרס הרכוש הציבורי". ההפגנה מתוכננת לשעה 14:30 (שעון ישראל), בעוד שתומכיו של מוסאווי מתכננים להתאסף באותה הכיכר שעה מאוחר יותר.