אאא

הרבנית עדינה בר-שלום, בתו הבכורה של מרן פוסק הדור, הראשון לציון, הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל, שוקלת להתמודד לתפקיד נשיא המדינה הבא עם תום כהונת הנשיא שמעון פרס, כך מדווח הבוקר (רביעי) הפרשן שלום ירושלמי ב"מעריב".

לפי הדיווח, בר שלום בודקת בעזרת מקורביה האם יש באפשרותה להשיג עשר חתימות של חברי כנסת הדרושות לשם הצגת המועמדות.

עדינה בר שלום (69), נשואה לרב עזרא בר שלום. בשנת 2000 הקימה את "המכללה החרדית" בירושלים, שהפכה למפעל חייה בהרחבת ההשכלה אצל הנשים החרדיות. עמדותיה המדיניות של בר שלום נחשבות לשמאלניות.

ירושלמי מדווח כי בר שלום מעוניינת להיות המועמדת של תנועת ש"ס, התנועה שאביה הקים והנהיג במשך שנים, אך דווקא הפנייה הזו העמידה את ש"ס במבוכה בשל היותה אישה.

אחד מראשי ש"ס אמר ל"מעריב" כי במידה ועדינה בר שלום תגיש את המועמדות שלה לתפקיד, "נביא את זה להחלטת מועצת חכמי התורה".

ירושלמי מצטט בכירים במערכת הפוליטית שלא רואים בעין יפה את התמודדותה מאחר ואמנם היא דמות חינוכית פורצת דרך אך התפקיד דורש דמות בינלאומית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריהם, "הנשיא שמעון פרס העמיד סטנדרטים חדשים לתפקיד, ולא היה אדם כמוהו שמקובל בעולם. הנשיא הבא חייב לשמור על המעמד הזה. מועמדים כמו בר שלום אולי מוכרים בארץ, אבל ספק אם מישהו שמע עליהם בחו"ל".

בתגובה לדברים, מסרה בר שלום כי "אני לא מגיבה בינתיים. זה יהיה הדבר הנכון ביותר לעשות מבחינתי ברגע זה. אני לא מזלזלת ברעיון הזה, אבל עדיין לא דיברתי עם אף אחד".

בשיחה עם "כיכר השבת" אומרת עדינה בר שלום כי "זה נכון שקבוצה בפייסבוק מריצה אותי, יותר מזה אין תגובה".

המרוץ לבית הנשיא כולל בשלב זה שמות רבים של מועמדים, כאשר הרשימה מתרחבת מיום ליום. בין השמות שהוזכרו עד כה: רובי ריבלין, פואד בן אליעזר, סילבן שלום, פרופ' דן שכטמן, דליה איציק, נתן שרנסקי.