(צילום אילוסטרציה: יוסי זמיר, פלאש 90)
תוכן גולשים
(צילום אילוסטרציה: יוסי זמיר, פלאש 90)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

לכל ירא שמים ברור שה' הוא מנהיג את עולמו,  ואת עמו בתוך עולמו. ה' נותן "איפוסים" גם לאדם פרטי  וגם לציבור.

הציבור הדתי לאומי קיבל "איפוס"  לפני מספר שנים.  הגרוש מגוש קטיף  טלטל את הציבור הדתי לאומי אך גם הועיל לו.  לפני הגרוש  היחס למדינה וצבא היה כמעט בבחינת ע"ז. ז"א היה יחס של התבטלות למדינה והצבא תוך התכופפות ומתיחת ההלכה כדי שלא יפגע היחס למדינה והצבא.

לאחר הגרוש, יש שינוי גדול ביחס למדינה והצבא,  אומנם עדיין הציבור רואה במדינה את התחלת הגאולה , אך הוא מבין שמוסדות המדינה והצבא יכולים ללכת גם נגד רצון ה' ולכן לעיתים יש לעמוד עם גב זקוף ולהתנגד למהלכים,  פקודות - שהם כנגד התורה.

ברצוני להדגיש, אינני מנהל פנקסו של ריבונו של עולם, אך אולי, אולי גם הציבור החרדי נדרש לשינוי. היחס ללמוד תורה בציבור זה הוא כמעט כע"ז, כאילו לימוד התורה הוא ערך עליון, ואין חשיבות למוסר הפשוט, שגם הוא כמובן – רצון  ה'.

פשוט הדבר שצריך לדעת להכיר טובה, ולא לזלזל במי שגומל איתך טוב. ידוע יחסו של משה רבינו ליאור ולאדמה שגמלו עמו חסד ולכן נמנע מלהכות בהם. אפשר להאריך במידת הכרת הטוב במידה רבה. הסיבה לחשיבות מידה זו נובעת מכך - שכל עבודת ה' שלנו בניה על הכרת הטוב לבוראנו.

צריך להיות ישרים ולהודות.  מדינה ישראל לאורך שנים גמלה חסד גדול עם כול תושביה, כולל הציבור החרדי היושב בקירבה.  הציבור החרדי נהנה מקופת המדינה רבות : תמיכה בלומדי תורה – תלמודי תורה,  ישיבות קטנות,  ישיבות , כוללים...  רבים מהציבור החרדי (כמו כל תושבי המדינה) נהנים מביטוח לאומי שהוא ארגון החסד הגדול של המדינה (קצבאות ילדים,  לידה ,  שלושה חודשים חופשה אחרי לידה...)  הציבור החרדי כמו כל יושבי המדינה נהנה  מכל הנ"ל, ועוד מסיבסודים רבים במוצרי מזון בסיסים,  בתחבורה,  ברפואה...

נכון, החרדים הם תושבי המדינה ומגיע להם שוויון זכויות...  אך גם למדינה  מגיעה בתמורה - הערכה.

לצערי, מהציבור החרדי נושבת רוח של זלזול במדינה, במוסדותיה, בצבא...

נכון,  בציבור החרדי יש מסירות נפש גדולה על תורה ומצוות, ובכך הם ודאי תורמים למדינה,  לביטחונה...  אבל  אין בציבור זה - הכרת הטוב בסיסית, השייכת למוסר האלוקי הבסיסי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

נראה, שהגאווה וההתנשאות בשם התורה, הובילו ציבור זה  לכפיות טובה, וזלזול  בכל דבר שנמצא מחוץ לעולם החרדי.  הציבור החרדי מרגיש בשם התורה "מה זאת אומרת, מגיע לנו". מאותה סיבה יש גם זלזול גדול בעולם התורה ה"דתי לאומי" והחרדל"י. 

אולי, שוב אני מדגיש, רק בגדר אולי, אולי ריבונו של עולם החליט לאותת ולהפסיק עם כפיות הטובה הזו.  והמסר הוא – די לכפיות הטובה, די להתנשאות, די לשנאה העיוורת. תתמידו בתורה, גדלו ת"ח עצומים לעם ישראל - אך תעריכו את המדינה,  תתפללו לשלומה ולשלום חייליה,  תלמדו לומר -  תודה!!! כן, כן,  תודה.

אולי במקום להיות "אלופי השנאה" של הדור אחרון,  תנו קצת מקום לחשבון נפש.

ובכלל,  למרות הכאב , אולי יש מקום ללימוד זכות.  אולי בנט  ולפיד רוצים לטובה (לטובת המדינה, לטובת הציבור החרדי), אך הם טועים בדרך - בגדול (הם לא מבינים באמת את ערכה של תורה) . אולי עדיין הם בגדר טועים ולא סתם שונאים, אולי מעשיהם לא נובעים משנאה עיוורת  כפי שטוענים נגדם.

אולי?!

תשנו גישה, תתמלאו בעין טובה ובענווה, תכירו טובה למדינה,  את מי שלא עמל בתורה באמת- תשלחו אתם - למסגרות חרדיות בצבא (ולעמוד על כך שלא מוותרים על קוצו של יוד בהלכה, באווירת הקודש),  תשחררו את מי ש"תקוע" בישיבה בלית ברירה - שיצא לעבודה...  כך בס"ד  יתפתח אמון של מוסדות המדינה  גם כלפי עולם התורה  החרדי,   ויוכלו עמלי תורה באמת - לשבת בישיבות ובכוללים ללא הגבלות,  ללא מכסות.  ויהי רצון שבאהבת ישראל יבוא הגואל!

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.