אאא

מסתבך והולך: הרב אברהם יוסף, רבה הראשי של חולון ומי שמסתמן כמועמד הקבלן 45 לתפקיד הרב הראשי הספרדי נמצא תחת בדיקה חשאית של המשטרה - כך דווח הבוקר (רביעי) ב'גלי צה"ל'.

לפי הדיווח של יאיר שרקי והדס שטייף, חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בודקים בימים אלו חשדות הנוגעים לרב אברהם יוסף.

חוקרי המשטרה החלו באיסוף חומרים הנוגעים לפרשה ישנה בה הרב אברהם יוסף פיטר משגיח כשרות שפעל נגד תנועת ש"ס בבחירות.

בהקלטה שפורסמה בכלי התקשורת מהפרשה, נשמע הרב יוסף אומר למשגיח הכשרות: "אתה רוצה לתת מכות לאבא שלי? מאיפה החוצפה? גדול הדור עומד לפנינו ואתה מספר סיפורי מעשיות? אני אוסר עליך!".

"מאתמול אתה מפסיק לעבוד. תחפש עבודה אצל אבא שלך, שהוא יפרנס אותך. שלום ולא להתראות", נשמע הרב יוסף כשהוא מפטר את המשגיח.

לפני ארבע שנים, הכריע בית הדין לעבודה כי הרב אברהם יוסף פעל שלא כדין ופסק מתן פיצויים לעובד שפוטר.

תיק החקירה שפתחה המשטרה נסגר בזמנו אך כעת המשטרה שבה לבדוק את הפרשה, על רקע הבחירות לרבנות הראשית. בגלי צה"ל דווח כי הבדיקה המשטרית היא ככל-הנראה לצרכי חקירה אחרת בעניינו של הרב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מקור משטרתי אישר את המידע ל'גלי צה"ל' אך במשטרה סירבו להתייחס לגופה של בדיקה או חקירה וסירבו לפרט האם היא נוגעת לעניינים נוספים.

הרב אברהם יוסף העדיף שלא להתייחס.

הבחירות לרבנות הראשית ייערכו בעוד שבועיים והמתח גובר. למעלה מעשרה מועמדים מתמודדים על שני תקנים, כאשר הסערה הגדולה היא בעיקר סביב זהות הרב הספרדי.

מרן הרב עובדיה יוסף טרם פרסם את החלטתו על מועמדו בבחירות, אך גוברים הדיווחים כי ההחלטה נפלה והרב אברהם יוסף יהיה מועמד ש"ס, למרות סיכוייו הקלושים להיבחר לתפקיד.

מלבד הבדיקה המשטרתית בעניינו, גם היועץ המשפטי לממשלה ייאלץ להכריע בדבר מועמדתו של הרב אברהם יוסף כאשר לפי הדיווחים הוא צפוי להודיע כי לא יוכל להגן על מינויו במבחן בבג"ץ בשל שורת התבטאויות בעייתיות של הרב.