אאא

ח"כית בחקירה: המשטרה ממליצה לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת-הכנסת חנין זועבי (בל"ד) בגין התבטאויותיה בעד חוטפי שלושת הנערים.

זועבי התבטאה בשבוע שעבר כי החוטפים אינם טרוריסטים ועוררה זעם ציבורי רב, שגרר תלונות נגדה הן למשטרה והן ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בדרישה לפתיחת חקירה נגדה בחשד להסתה ועידוד טרור.

זועבי, נשאלה בראיון לרדיו תל אביב: "את לא מגדירה את החוטפים טרוריסטים?" והשיבה: "הם לא טרוריסטים, הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם נאלצים להשתמש באמצעים האלה, עד שישראל תתפכח קצת, עד שהאזרחים של ישראל והחברה תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר".

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בתגובה לדבריה כי "לא רק החוטפים הם טרוריסטים, גם חנין זועבי היא טרוריסטית. דינם של החוטפים ודינה של המסיתה, מעודדת החטיפות זועבי, צריך להיות זהה".

יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין, פנה אל היועץ המשפטי לממשלה וביקש לחקור את זועבי, בטענה כי דבריה הם הסתה פרועה ועידוד הטרור.

במשטרה מינו צוות שבדק את הנושא, החומר הוגש לראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי, שכינס ישיבה אתמול (ראשון) בסיומה הוחלט להמליץ על פתיחת חקירה פלילית באזהרה נגד זועבי.

ניצב יצחקי חתם על ההמלצה והיא הועברה לעיונם של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן.

לפי ההערכות וינשטיין יאשר את זימונה של זועבי לחקירה כבר בימים הקרובים.

בעקבות הסערה שעוררו דבריה, קצין הכנסת החליט להצמיד לזועבי אבטחה אך היא סירבה לכך.