אאא

משטרת ישראל החליטה לבטל את כתב האישום שהוגש נגד חיים לוינסון, רכז הכתבים בעיתון ´הארץ´ ומי ששימש בעבר ככתב לעניני חרדים של ´ידיעות אחרונות´, בגין תקיפת שוטרים בהפגנת החרדים נגד מצעד התועבה בירושלים.

"כל הסיפור הזה היה קשקוש מהרגע הראשון, וחבל שלקח למשטרה שנתיים וחצי כדי לרדת מהעץ", אמר לוינסון. "יש שלוש אופציות מדוע הגישו נגדי בכלל כתב אישום. האחת כי רודפים אותי, אבל לא נראה לי שהמשטרה יכולה להגיע לרמות כאלו של טירוף. האופציה השנייה היא טיפשות, והאופציה השלישית היא שזה נעשה משום שהגשתי תלונה במח"ש. כאזרח, אני לא יודע מהי האופציה הגרועה יותר".

על פי כתב האישום שקיומו פורסם ב"זמן ירושלים" לוינסון, ששימש כתב החרדים של עיתון "ידיעות אחרונות", תקף את השוטר דן אוזנה בעת הפגנת המחאה נגד מצעד התועבה שאותה סיקר.

על פי מה שתואר: אחד השוטרים ביקש לעכב לחקירה מפגין. לוינסון, על פי האישום המקורי, דחף את השוטר וניסה למנוע ממנו את העיכוב לחקירה. בהפגנה הגיע לוינסון כשהוא מחופש לחרדי.

לאורך הפרשה טען לוינסון כי דווקא השוטרים הם אלו שנהגו כלפיו באלימות, וכי בעקבותיה נשברו משקפיו. "בשבילי זה היה שיעור איך פועלות מערכות הצדק במדינת ישראל", אמר לוינסון השבוע, והוסיף: "לאורך תקופה ארוכה, ובלי שכמעט מתרחשים מהלכי חקירה או הליכים משפטיים בתיק שלי, הייתי בסטטוס של נאשם וחשוד. זה פגע ביכולתי לעבוד במשרדי ממשלה, גופים ציבוריים וכו´".

הודעה על חזרה מכתב האישום נחתמה באמצעות עורך דינו של לוינסון עו"ד יאיר נהוראי, לבין ענף התביעות, בתנאי שלפיו לוינסון לא יגיש תביעה אזרחית נגד מדינת ישראל ומשטרת המחוז. מהמשטרה נמסר כי "לאחר סגירת התיק נגד השוטרים במח"ש בעקבות תלונה שהגיש מר לוינסון נגדם, הוחלט להיענות לבקשת עורך דינו ולסגור את התיק נגדו גם כן".