המשטרה הודיעה היום (א') כי סיימה את החקירה בעניינו של ראש עיריית יהוד לשעבר, יוסי בן דוד, וכי היא ממליצה להעמידו לדין לאחר שהתגבשה תשתית ראייתית בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר.

תיק החקירה בעניינו של בן דוד, וכמה חשודים נוספים, יועבר לפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) שם יוחלט אם להגיש כתב אישום נגד המעורבים.

ביחידת להב 433 הסתיימה לאחרונה חקירה במספר פרשות שעניינן חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע, על ידי גורמים בכירים בעיריית יהוד ובראשם בן דוד.

במרכז החקירה, החשד כי בן דוד קיבל שוחד בסכום של 1.9 מיליון שקל מקבלן שאף העמיד לזכותו ערבות בנקאית בגובה של כ-2 מיליון שקל בתמורה לאישור תוכנית שהגיש הקבלן בקשר למלון "אויה" בוועדה המקומית לתכנון ובנייה יהוד.

החקירה הפכה גלויה במאי 2013, אז פשטו חוקרי המשטרה על משרדי המעורבים ועל משרדי העירייה, תפסו מסמכים וגבו עדויות. ביחד עם 5 מעורבים נוספים, נעצר בן דוד ושוחרר לאחר כמה ימים. בן דוד הפסיד בבחירות האחרונות לראשות המועצה.

כעת, מציינים במשטרה, כי הסתיימה החקירה בעניינו של בן דוד וכי ראש האגף לחקירות ולמודיעין קיבל את עמדת ראש יאח"ה וצוות החקירה "כי התגבשה תשתית ראייתית נגד החשודים ובכלל זה נגד בן דוד לביצוע עבירת קבלת שוחד, מאמה והפרת אמונים וקשירת קשר". עוד מציינים במשטרה כי התגבשה גם תשתית ראייתית בעבירת מתן שוחד וקשירת קשר נגד הקבלן.

עו"ד ציון אמיר, בא כוחו של בן דוד: "בן דוד נחקר בזמנו והשיב לכל השאלות שנשאל. הוא כופר מכל וכל בחשדות המיוחסים לו. אין בליבו ספק שהאמת תתברר בפני הגורמים המוסמכים לכך בבוא העת, והוא שם מבטחו בהם".