אאא

משטרת ירושלים תפגש בימים הקרובים עם נציגי העדה החרדית, כדי למנוע הפרות סדר נוספות והסלמה באלימות.

המפגש יתקיים לאחר ההפגנה הסוערת, כמוה לא ידעה ירושלים זה שנים רבות, בעקבות החלטת ראש העיר, ניר ברקת, לפתוח בשבת את חניון ספרא, מתחת לבניין העירייה. עם צאת השבת נעצרו שמונה מתפרעים.

יהודה משי-זהב, יושב-ראש ארגון זק"א ובעבר קצין המבצעים של העדה החרדית, הצהיר הבוקר בראיון לחדשות 10 כי החרדים ימשיכו להילחם על צביונה של השבת בירושלים, עיר הקודש. "ראיתם שגם ביום חם כמו אתמול יצאו עשרת אלפים איש כדי להפגין", הוא אמר.

לטענתו של משי-זהב, ישנה מגמה שקופה וברורה של העירייה, שמפרה ופוגעת בציביון של ירושלים. הוא מתח ביקורת על ראש העירייה ניר ברקת, שלטענתו לא הביא שום הישג לעיר מאז נכנס לתפקידו לפני מספר חודשים.

במהומות אמש נפצעו עשרות חרדים, שישה שוטרים ועיתונאי אחד. מפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, התייחס לאירועי סוף השבוע בכובד ראש: "אני מאמין שהרוחות בבירה יירגעו, תהיה הידברות כבר בימים הקרובים והציבור יבין שמדובר במקרה חד-פעמי", כלשונו.

ראש העיר, ניר ברקת, בהתייחסות ראשונה לנושא, הוציא הודעה בה נכתב כי הוא מצר על שההפגנה הפכה לאלימה. לדבריו, החניון נפתח תוך התייעצות עם העדה החרדית, ומטרתו היא לפתור את מצוקת החנייה בעיר, ולא לחלל את השבת.