אאא

רבים מנפגעי פרשת המעילה החמורה בבית ההשקעות חומש בעליה, פוחדים להתלונן.

חלקם אומרים כי הם חוששים מדין מויסר, וחלקם חוששים משלטונות המס.

יצחק חשין שהפסיד כמה מאות אלפי דולרים בפרשה, הגיש ביום שני בלילה תלונה ראשונה בנידון במפלג ההונאה במחוז ירושלים.

במשטרה, אומרים שהם מחכים לתלונות נוספות ולחומר נוסף שייאסף בפרשה.

כמו בכל מקרה פלילי, ישנם רבים שחוששים להתלונן מסיבות שונות ואינם מבינים כי חובה להתלונן על מנת שניתן יהיה למצות את הדין עם העבריין לכאורה.

חשין, ששאל רבנים בטרם פנה להתלונן, אומר כי "הרבנים אמרו לי שחובה להתלונן". "האיש הזה", אומר חשין, רימה אותי וגנב את כספי, סובב אותי בכחש ואף איים עלי ברצח.

גם על עניין האיומים הגיש חשין תלונה במשטרה. לדבריו אמר לו בעל בית ההשקעות, "יעלה לי כמה אלפים להכניס לך כמה כדורים".

חשין מספר על משפחות נוספות שנפלו במאות אלפי דולרים בסכומים דמיוניים. הוא אף טוען שמסמכים רבים שהציג בית ההשקעות למשקיעים, היו מסמכים מזוייפים ושקריים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"באתי אליו לפני מספר שבועות ודרשתי ערבות לכספי, הוא הציע לי 18% רווח ובלבד שלא יצטרך להעניק לי ערבות בנקאית. הוא אף ביקש 100 אלף נוספים ואמר שמצב החברה מעולה. הבנתי שמשהו לא בסדר וביקשתי למשוך את כל הכסף, אז הוא החל למשוך אותי בסיפורים שנגמרו בכך שהסכים לתת לי צ'קים על הסכום שאוכל לפרוע ב-10 ליולי. היום אני מבין למה הוא דחה אותי לתאריך הזה".

חשין קורא לנפגעי הפרשה למהר ולהגיש תלונה ומזכיר את פרשת בועז יונה וחפציבה, "המשטרה", אומר חשין, "אוספת מידע גלוי ומידע חסוי. את המידע הגלוי על הנפגעים למסור לה".

על החשש מפני שלטונות המס, אומר חשין: "אני לא מבין את הציבור שלנו. אנחנו לא מתעסקים בדברים פליליים. ממה אנשים פוחדים? הרי בסופו של דבר יגיעו אליהם בכל מצב. מה גם שאין להם בכלל מאיפה לשלם, אז מה החשש הגדול?".

עכשיו מתברר כי הסיפור הולך ותופח הרבה מעבר למימדים שנחזו מתחילה. שכן עוד כמה "בתי השקעות" שכאלו, קיבלו בשבוע האחרון דרישות למשיכת כספי המשקיעים בהיקפי ענק של עשרות מיליוני שקלים. מטבע הדברים הדבר עלול להקרין על היציבות הכלכלית של המגזר החרדי באם כדור השלג ימשיך לצבור תאוצה.

להלן אישור בדבר הגשת התלונה למפלג ההונאה: