אאא

סוף לאימת כנופיית "נערי השוליים" על הסודנים: קבוצת נערי שוליים, צעיר בן 20 ושישה נערים בני 14-16, נעצרו אתמול (רביעי) כאשר תקפו עובד זר בבני ברק ושדדו ממנו את ארנקו ואף תקפו אותו באלימות.

המשטרה מייחסת לצעיר הבגיר, תושב שכונת ויז'ניץ בעיר, המכונה "ראש הכנופייה", את מרב החשדות בפרשה. הנערים האחרים חשודים כי לכאורה סייעו לו במקרי התקיפה השונים.

הנערים יובאו להארכת מעצר בבית המשפט לנוער ואילו הצעיר יובא לבית המשפט השלום.

מפקד תחנת משטרת מרחב דן, ניצב משנה, שמעון לביא, סיפר על האירוע בשיחה עם "כיכר השבת": "מדובר בשוד של עובד זר, אותו עובד זר המתין בתחנת האוטובוס ובמהלומות ובעיטות מספר נערים גנבו ממנו ארנק ובו כרטיס כספומט וכסף מזומן ואף זרקו עליו סיגריה בוערת ונמלטו מהמקום. בסריקות של צוותי סיור ובילוש הם נעצרו".

מפקד המשטרה אומר כי יש חשד כי אותם עצורים מעורבים באירועים נוספים: "מדובר בבגיר אחד ועוד שישה קטינים, הם הודו במיוחס להם. אנחנו מביאים אותם כעת להארכת מעצר בבית-המשט, במקביל אנחנו בודקים מקרים נוספים של תקיפת עובדים זרים ואירועיי שוד על ידי חבורות של קטינים, אנחנו מאמינים שמדובר באותה כנופייה שפעלה באזור רחובות ז'בוטינסקי-השומר היכן שיש ריכוז של העובדים הזרים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זה זמן רב שעוברי אורח הבחינו במספר מקרי שוד מgין אלה, אולם רק במהלך חג השבועות הצליחו השוטרים לשים את ידיהם על הנערים: "אחרי ששדדו אותו הוא התקשר למשטרה, הניידות הגיעו מיד למקום, הוא הצביע אל עבר המקום אליו נמלטו הנערים והם נעצרו כולם, חלקם שם וחלקם נעצרו מאוחר יותר".

"הם פעלו גם ברחובות אחרים", מוסיף המפקד לשפוך אור על הפרשה, "חלק מהמקרים התרחשו ברחוב סוקולוב וברחוב השומר וחלק בפינת הרחובות השומר-רבי עקיבא. השבוע לכאורה הם תקפו ברחוב השומר-עזרא. אני מקווה מאוד שעם מעצרם של הכנופייה הזאת אנחנו נפסיק את האלימות הזאת ולא נעים לראות נערים כאלה".

בכוונת המשטרה שלא להגיש כתב אישום כנגד כל המעורבים אלא להעבירם לתוכנית שיקום: "ביחד עם הרשויות נבנה להם תוכנית שיקום. ברגע שהם משתפים פעולה ומדובר בעבירה ראשונה אז אנחנו הולכים לתהליך של טיפול והשגחה, תהליך שיקום. לא תמיד מעצר זה האלטרנטיבה הרצויה. לאלה שיש להם עבר פלילי עשיר, חלקם יותר דומיננטיים שהם גילו אלימות, אנחנו לא נהסס, נבוא איתם חשבון והם יקבלו כתב אישום ומעצר עד תום ההליכים".