אאא

סאטמאר שוב מזרימה מליוני דולרים למוסדות ואברכי הכולל על "טהרת הקודש" שאינם לוקחים תקציבים ממדינת ישראל זאת לקראת החגים וכן לכבוד שמחה בחצר החסידות. 

כעשרה נגידי חסידות סאטמאר הופיעו לפני שבוע בבית האדמו"ר מסאטמאר והפתיעו אותו בבשורה כשהם מודיעים לו על תרומה של מליוני דולרים לחלוקה מיוחדת ע"י מפעל "שקל הטהור" לרגל השמחה בבית האדמו"ר שיתקיים ביום ב' חשון בהאנגר צבאי ענק בויליאמסבורג.

לקראת השמחה מגיעים מישראל משלחת של חמישים ראשי ומנהלי המוסדות על טהרת הקודש (שאינם מכירים במדינה הציונית) להשתתף בחתונה בבית האדמו"ר, בת לבנו הגה"צ אב"ד סיגוט שליט"א. ביום לאחר החתונה יתקיים שבע ברכות מיוחדת ובלעדית לנגידי החסידות ביחד עם מנהלי המוסדות ושם ימסור האדמו"ר מסאטמאר לידי המשלחת את החלוקה של מליוני דולרים להמוסדות.

כידוע מפעל "שקל הטהור" הוא משאת נפשו של האדמו"ר מסאטמאר, שייסד את המפעל לקראת ה'מסע המלכות' בשנת תשע"ג לארץ הקודש. מאז התחזק המפעל ביתר שאת ועד היום שוגרו יותר מעשרה מיליון דולר למוסדות ואברכים על טהרת הקודש.

כמו"כ בפעם השניה יקבלו לקראת החגים אלפי אברכים המשתייכים לכוללים על טהרת הקודש שאינם נהנים מכספי הממשלה מלגות בנות מאות שקלים שיחוחקו ע"י נציגי החסידות בערב החגים