אאא

♦ כשהגיע הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א לנחם את משפחת בלוי, על פטירת אביהם רבי דוד נחמן בלוי ז"ל, הם העלו זיכרונות מחייו של האבא, והזכירו להגרי"צ כיצד היה אביהם קונה עפרונות לרב יצחק עוד כשהיה נער צעיר, והיה מבקש ממנו שייתן אותם לאביו מרן מאור ישראל שליט"א, כדי שיוכל לכתוב את ספרי ה'יביע אומר'.

♦ להגאון רבי יהושע ממן שליט"א מירושלים, מלאו ביום ראשון האחרון 94 שנים. המשפחה המורחבת החליטה להפתיע את הרב, כשכל המשפחה מגיעה לבית הרב, עם עוגה מיוחדת. הרב התרגש מאוד, וברך את בניו ונכדיו בחום.

♦ ושבוע לפני כן, התקיים אירוע מיוחד בבית כנסת בשכונת בית וגן, לרגל הוצאת ספרי הרב ממן "עמק יהושע", בהוצאה מחודשת. הגיעו לחלוק כבוד: הראשון לציון הגאון רבי אליהו בקשי דורון שליט"א, הגאון רבי שלמה שלוש שליט"א, רב העיר חיפה, הרב אליהו אבוטבול שליט"א, שר הדתות ר' יעקב מרגי, וכן דיינים ורבנים שכונות. במהלך האירוע קם הרב ואמר נשמת כל חי בפני הציבור הרחב.

♦ ראש מוסדות "עטרת חכמים" בחולון, הגאון רבי חיים רבי שליט"א, טס השבוע לחו"ל, למסע חיזוק בקהילות היהודיות, ותמיכה למען מוסדותיו. במוסדות מציינים כי רק בשנה האחרונה התווספו לספסלי הכולל למעלה מ-50 אברכים חדשים, בנוסף ל-150 האברכים הוותיקים.

♦ אל לשכת רבה של העיר אשדוד, הגאון רבי חיים פינטו שליט"א, הגיע הגאון רבי משה אלקובי שליט"א, ראש ישיבת "נפש החיים" בבני ברק, כשבחיקו ספר תורה מהודר. הגר"ח פינטו כתב אות בספר התורה, תוך כדי שהוא מתפעל מהכתב היפה של הספר. המדור היה שם ותיעד.

♦ הראשון לציון הגאון הגדול רבי שלמה משה עמאר שליט"א, כובד השבוע בסנדקאות לבנו של ר' ניסים לוק, ונכדו של הפייטן ר' יעקב לוק. המוהל היה הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א, ראש ישיבת "אור החיים", שסיפר כי לפני כחצי יובל שנים היה לוקח עמו את ר' יעקב לוק לעצרות תשובה, והיה מעורר בקולו הנעים יהודים רבים לשוב בתשובה. לאחר מכן בסעודת המצווה נטל הגרש"מ עמאר את רשות הדיבור, ואמר כי למרות היותו אוהב פיוטים מרוקאיים ושמחתו לשמוע את משפחת לוק, אינו יכול לוותר על דברי תורה, שיש להם חשיבות בסעודת ברית מילה.

♦ יום שני, ישיבת סיעת הליכוד: לאחר שעה ארוכה, שבה כולם ממתינים לביבי נתניהו שיגיע כדי לפתוח את הישיבה, הוא נזכר סוף סוף לבוא, בטוח בעצמו משהו, לאחר שזכה שוב בכס יו"ר הליכוד. כשהוא נכנס, הוא התנצל בפני העיתונאים ואמר: "אני מצטער על האיחור, אני צריך לנהל קצת גם את המדינה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

♦ הזמר ובחור הישיבה מידד טסה, נצפה השבוע עולה לקו 402 מבני ברק לירושלים, בדרכו לישיבה הקדושה "אור החיים" שבירושלים. הנהג, שזיהה אותו, ביקש מטסה שינעים את הדרך לנוסעים, ושייקח את הרמקול וישיר להם שירים שמחים. טסה סירב בביישנות. העיניים של המדור היו שם ותיעדו.

♦ השר משולם נהרי וח"כ אברהם מיכאלי, עזבו אמש את בניין הכנסת, וירדו לאזור מוצא, כדי לנטוע אילנות לכבוד ט"ו בשבט. האירוע נערך ביוזמת הקרן קיימת לישראל, בהשתתפות יו"ר הכנסת וח"כים נוספים. המדור היה שם ותיעד את מיכאלי מתכופף יותר מדי. ונוטע כמובן.

♦ ולא רק במוצא נוטעים אילנות. כמדי שנה, גם השנה ערכה עיריית בית שמש טקס נטיעות באי השלום בנהריים שבעמק הירדן, לזכר שבע הבנות מהעיר בית שמש שנרצחו על-ידי חייל ירדני. הטקס נערך במעמד יו"ר ש"ס השר ר' אלי ישי, ראש העיר בית שמש ר' משה אבוטבול, ועוד אישים חשובים מישראל וגם מירדן.

פינת המזל"טים: לסגן שר האוצר ר' יצחק כהן, לרגל חתונת בתו. לדובר החרדי של השר ישי, ר' יעקב בצלאל, להולדת בנו בשעה טובה. ליעקב סאלם לרגל הולדת הבן. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום גם לכם.

המדור במלואו מתפרסם בעיתון "יום ליום"

מידד טסה באוטובוס. צילום: יעקב כהן
מידד טסה באוטובוס. צילום: יעקב כהן
ח"כ מיכאלי נוטע עץ. צילום: פיסטוקים
ח"כ מיכאלי נוטע עץ. צילום: פיסטוקים
טקס הנטיעות עם הירדנים
טקס הנטיעות עם הירדנים
הגאון רבי משה אלקובי בכתיבת אות בספר תורה
הגאון רבי משה אלקובי בכתיבת אות בספר תורה