אאא

ו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי תושעה ל-3 חודשים מתפקידה, ותחזור בתנאי שלא תאיים שוב על עובדי החברה - כך החליטה היום הנהלת הרכבת, בעקבות תלונות של 4 חברי הנהלה על קריאות נאצה כלפיהם.

אדרעי עזבה בזעם ופוצצה את השימוע בהנהלת הרכבת. אדרעי דרשה לזמן לחקירה את 4 חברי ההנהלה שהתלוננו נגדה, אולם הנהלת הרכבת דחתה הבקשה ולפיכך היא החליטה לעזוב בזעם את הדיון."מדובר בהליך שאינו תקין", מסר עו"ד שי תקן מטעם ההסתדרות, שייצג את אדרעי בשימוע.

מוועד עובדי הרכבת נמסר כי ההסתדרות הנחתה את שאר חברי הוועד והעובדים שלא להתייצב להמשך השימועים.

בינתיים, ועד עובדי רכבת ישראל ממשיך לנקוט בצעדי מחאה נגד ההפרטה לכאורה של עבודות תחזוקת הקרונות ברכבת, לידי יצרנית הקרונות בומברדיה. הבוקר בשעה 5 לפנות בוקר, הגיעו פעילים ממטה המאבק להפרטת הרכבת לביתו של שר התחבורה ישראל כץ במושג בית אחים, וארגנו לו "השכמה" באמצעות מגפונים ומשרוקיות.

הפעילים הגיעו הבוקר לביתו של כץ, במושג בית אחים, מצוידים במגפונים ומשרוקיות, וקראו סיסמאות בגנות ההפרטה: "ההפרטה היא אסון", "העם דורש רכבת ציבורית", ושרקו במשרוקיות.

לאחר עשרים דקות פונו הפעילים על-ידי מאבטחיו של כץ. "הגענו להעיר את כבוד השר מחלום ההפרטה", אמר יוחאי סביר ממטה המאבק. "החלום של כץ הוא הסיוט של כולנו. הפרטה הובילה בכל מקום בעולם לעלייה בתאונות ובעיות בטיחות, ייקור המחירים ופגיעה בנוסעים".

אותם פעילים חברתיים משתייכים לנוער מרצ, וקומץ מהם הפגין גם הבוקר בתחנת ארלוזורוב נגד הפרטת הרכבת.ועד עובדי הרכבת הודיע אתמול כי הוא מחריף את המאבק שלו נגד כוונת הנהלת הרכבת ומשרד התחבורה להפריט לכאורה את עבודות תחזוקת הקרונות - וכי החל מהבוקר הפקחים ברכבות לא יבדקו את הכרטיסים של הנוסעים במהלך הנסיעה.

בנוסף להשבתת פעילות הפקחים, כוללים עיצומי העובדים גם את השבתת בית הספר להדרכת מקצועות הרכבת - השבתה אשר תביא להפסקת הכשרתם של עובדים ונהגי קטרים חדשים. כמו כן ,העובדים הונחו לא לעבוד דקה מעבר לשעות העבודה הרגילות, ולכן לא יעבדו יותר שעות נוספות.