אאא

ניצחון למטה החרדי בליכוד: לאחרונה, הגיש חבר מרכז הליכוד דרור איצקוביץ הצעה לפיה יתווסף לחוקת הליכוד סעיף המחייב שירות צבאי או לאומי כתנאי לחברות במוסדות המפלגה, זאת מאחר ולטענתו "הליכוד איבד את הדור הצעיר בין היתר עקב התמיכה ברבבות המשתמטים החרדים".

איצקוביץ הוסיף וציין כי "חרדי משתמט מצה"ל החי על כספנו ודמנו לא שווה את קצה הציפורן של חייל גוי בצה"ל המקדיש שנים מחייו ודמו כדי להגן על כולנו".

יו"ר המטה החרדי בליכוד וחבר נשיאות הליכוד, יעקב וידר, הגדיר את ההצעה "קנטרנית ומגוחכת שלא תצלח שום ערכאה משפטית", ודרש לדחות אותה על הסף. את עמדתו חיזק גם השופט בדימוס מנחם נאמן שציין כי מדובר בהצעה בלתי חוקתית בעליל, המנוגדת לערכי הדמוקרטיה.

ואכן, במהלך הדיון בישיבת ועדת החוקה של הליכוד, התנגדו להצעה מנכ"ל וסמנכ"ל הליכוד, היועץ המשפטי של הליכוד וחברי הועדה: השר ישראל כץ, סגני השרים זאב אלקין ודני דנון, חברי הכנסת יריב לוין וצחי הנגבי ושאר החברים בועדה - והיא נדחתה פה אחד.

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
פעילי ליכוד. עכשיו זה סופי: יש מקום גם לחרדים (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
הגדלה

לאחר מספר ימים הגיש איצקוביץ שוב את ההצעה תוך שהוא מאשים חלק מחברי הועדה בתמיכה ב'משתמטים החרדיים' ובקשרים פסולים עם המטה החרדי בליכוד ודורש מועדת החוקה של המפלגה "הצבעה נוספת וחשאית, לאור חששם של רבים שם שתמכו בנו להצביע בגלוי".

היום (ראשון), פורסם כי ועדת החוקה של הליכוד החליטה לדחות שוב את ההצעה, כצפוי, והפעם באופן סופי. יתרה מזו, ועדת החוקה החליטה לעלות להצבעה בועידת הליכוד הקרובה החלטה המציעה לתקן את מטרות המפלגה, ולהוסיף למטרות הקיימות כמו "השרשת ערכיה הנצחיים של מסורת ישראל בחינוך ובחיי המדינה", "שוויון זכויות והזדמנות כל אזרחי המדינה ומניעת כל אפליה", "שילוב אוכלוסיית המיעוטים במערכות המדינה והתנועה", את המטרה לפעול למען "שירות צבאי או שירות מוכר" כגון שירות אזרחי ותפקידי חינוך והוראה במוסדות כמו החינוך העצמאי ומעיין החינוך התורני, כחלופה לשירות צבאי כפוי.

יו"ר המטה החרדי בליכוד וחבר נשיאות הליכוד, יעקב וידר, מסר בתגובה: "סוף טוב, הכל טוב".