אאא

אתר האינטרנט של חיל הנחתים האמריקני, הופל על ידי האקרים ככה"נ סורים, ובאתר (לאחר שהופל) הופיעה למשך זמן קצר כתובית מטעם "הצבא האלקטרוני הסורי". 

דובר החיל אישר את הדיווח על הפלת אתר האינטרנט של חיל הנחתים, אולם לא מסר מי עומד מאחורי המעשה. האתר שהופל, משמש לרישום ראשוני של חיילים המבקשים להתגייס לחיל הנחתים של ארה"ב. 

ברקורד של הקבוצה ששמה פורסם באתר שהופל - "הצבא האלקטרוני הסורי", נמצאת גם הפלת אתר האינטרנט של ה"ניו יורק טיימס" לאחרונה.

כזכור, אמש (ראשון) דיווחנו כאן על אוליבר טאקט, פצחן (האקר) אמריקני שהחליט להיאבק בצורה עצמאית במשטרו האכזרי של בשאר אסד, מבלי לבקש את אישור הקונגרס האמריקני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

 (צילום: shutterstock)
סמל חיל הנחתים של ארה"ב (צילום: shutterstock)
הגדלה

טאקט טוען כי הצליח לשלוף מסמכים סורים סודיים בעזרת פריצה לשרתים בסוריה, את המסמכים הסודיים הוא העביר לרשויות הרשמיות בארה"ב, שהבחינו כי מערכות ההגנה של סוריה בתחום הסייבר נחשבות לחלשות מאוד.

במקביל, ההאקר האמריקני הצליח להשתלט על כתובת הדומיין הרשמית של הממשל בסוריה, וביצע הפנייה למבקרים בכתובת - לאתרים אמריקניים שמרניים ואפילו לאתר האינטרנט הרשמי של ממשלת ישראל.

לדבריו, הוא יודע שמעשיו אינם פוגעים בצורה משמעותית במשטרו של אסד.  אולם הוא שמח להגיש בכך "תרומה קטנה" למאבק המורדים הסורים במשטר האכזרי.