אאא

סערת השיר: בית הנשיא הודיע הבוקר (שלישי) לזמר עמיר בניון כי בעקבות השיר "אחמד אוהב ישראל" שהוציא השבוע, תבוטל הופעתו המתוכננת במסגרת הטקס לציון יום היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ואיראן, שיתקיים במשכן הנשיא ביום ראשון הקרוב. 

במכתב ששלח מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי למארגני הטקס נכתב: "על רקע פרסום שירו האחרון של עמיר בניון אתמול, אבקש להודיעכם כי לא נוכל לאפשר את הופעתו במשכן הנשיא.

"עמיר בניון הוא אמן מוערך ויוצא דופן בכישרונו ובתרומתו למוסיקה הישראלית" מדגיש מנכ"ל בית הנשיא אך מציין: "לצד זה, אמירותיו בעת מתוחה ומסוכסכת זו, גם אם נאמרו מתוך סערת רגשות וכאב רב, אינן מסייעות בלשון המעטה, להרגעת הרוחות, ואינן עולות בקנה אחד עם האחריות הנדרשת ממשכן הנשיא ומכל מוסד המשפיע על הלך הרוח הציבורי - לפעול למען הפגת המתחים וביסוס השותפות בין חלקיה של החברה הישראלית".

כזכור - בשיר, מתאר בניון את חיי הערבים הישראלים מפיו של "סטודנט ערבי". בין שלל הביטויים ניתן לשמוע "אני סתם חלאה כפוית טובה", ו"יבוא הרגע שאתה תפנה לי את הגב ואני אתקע לך סכין מושחז, אני אירה בך בגב" ועוד.

בניון הסביר בעמוד הפייסבוק שלו: "למען הסר כל ספק, השיר מאתמול, "אחמד אוהב ישראל", נועד להביע תחושות בלבד, ולא קורא לאלימות כלשהי כלפי שום אדם. אנו נגד אלימות באופן מוחלט, ואילו היינו אלימים, לא היינו שרים שירים כואבים שבוקעים הישר מהלב".

"לכל המזדעזעים - אני מציע שלפני הכל, תזדעזעו ותחששו מהטרור שמשתולל במדינה. תזדעזעו קודם מיהודים נרצחים עם טליתות מוכתמות מדם. מאזרחים שנדרסים על ידי חיות אדם. ממחבלים שיורים על תושבי הדרום מתוך בתי ספר ובתי חולים. יש דברים הרבה יותר מזעזעים משיר שביטא כאב וחשש ותו-לא". הוסיף.