אאא

ביקור צבאי: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר הבוקר בתרגיל הסתערות של חטיבת גולני בבסיס ההכשרות של החטיבה רגבים, בסיום התרגיל, ברך ריבלין את החיילים בשטח באמצעות רשת הקשר.

לאחר שצפה בתרגיל פגש הנשיא בחיילים המתאמנים, בחן את הכלים ושמע מהרמטכ"ל בני גנץ ובכירי צה"ל סקירות על פעילות החטיבה בתקופה האחרונה ועל אירועי הבוקר.

הנשיא הרים כוסית עם חיילי הבסיס ופנה אליהם בדברי ברכה: "באתי אליכם, ערב השנה החדשה לאחר מערכה לא פשוטה שבמהלכה גילתם יכולות של מקצועיות, מסירות ורעות של משפחה. באתי לומר תודה, לומר שעם ישראל יודע שיש על מי לסמוך".

הנשיא המשיך וברך: "כולנו, אזרחי ישראל, מצדיעים לכם. גולני זו משפחה, אפוס שנבנה בכל מערכות ישראל קומה אחרי קומה. אתם משפחה לוחמת שיודעת שפנינו לשלום לצד הצורך להגן על ביתנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהתייחסו לפעילות כוחות הביטחון נגד מבצעי רצח הבנים גל-עד שער, נפתלי פרנק ואייל יפרח ז"ל אמר ריבלין: "אנחנו נוהגים לומר בכל שנה תכלה שנה וקללותיה והבוקר הצליחו כוחות הביטחון להסיר קללה שליוותה אותנו השנה.

"היום רוצחי הבנים שילמו את המחיר ושותפיהם עתידים גם הם להגיע למשפט לשלם את המחיר. מכאן נתפלל שתחל שנה וברכותיה על עם ישראל כולו ועליכם, גולני של עם ישראל בתוך חיילי צה"ל כולם".

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, התייחס אף הוא לחיסול ביממה האחרונה ואמר: "הלילה חתמנו את מבצע שובו אחים ונמשיך בפעילות המבצעית ככל שיידרש כפי שעשינו כשפגשנו היום בבוקר במטוס סורי ברמת הגולן. אני רוצה לאחל לכם ולכל חיילי צהל שנה טובה ולכל אזרחי ישראל ולאזרח מספר אחת בתוכם שנה שקטה ובטוחה".