אאא

נשיא המדינה שמעון פרס קיים היום (שני) ביקורי תנחומים אצל משפחות החיילים ההרוגים שנפלו במבצע "צוק איתן".

ביקורו הראשון היה אצל זאב ועדה רובל, הוריו של החייל סמ"ר בניה רובל הי"ד, שנהרג בפעילות מבצעית ברצועת עזה. ההורים סיפרו לנשיא בבכי: "בניה היה מחויב לאהבת המולדת ולשירות המדינה, הוא היה גיבור ומנהיג בנפש, בניה בתנ"ך היה אחד מגיבוריו של דוד המלך. רצינו שהוא יהיה גיבור אבל לא בצורה כזאת".

עם כניסתו לבית הקצין אמוץ גרינברג הי"ד, חיבק הנשיא פרס בחום ובכאב את בני המשפחה, ואמר: "היה לכם אבא גיבור שסיכן את חייו ולחם כאריה. תהיו גאים בו. אתם דור שלישי של ערכי אהבת הארץ ואבא שלכם ספג את הערכים הללו, את הערכים של קיבוץ יטבתה, של גבורה ומסירות נפש".

הנשיא פנה לאורי בן ה-12 ואמר: "שמעתי וראיתי אותך אתמול בהלוויתו של אביך, מגרונך דיבר אבא, באותה התלהבות אהבה ומסירות, אלו הערכים שמחזיקים את מדינת ישראל. כנשיא יש לי סמכות לדבר בשם העם ולומר לכם ילדים, שהעם כולו מצדיע לאביכם ומודה לו על חירוף הנפש והצלת העם".

שגית, אלמנתו של אמוץ ז"ל סיפרה לנשיא: "ידעתי שאי אפשר להילחם במילואים, ידעתי שאמוץ כבר מזמן עבר את הגיל אבל שהוא יהיה הראשון שיאמר אני עוזב את הבית והולך עם החיילים שלי לעזה". הנשיא פרס השיב לה: "נזכור אותו תמיד כי במותו הוא השאיר לנו תקווה".

הנשיא פרס הוסיף בסוף הביקור: "זה ביקור מלא צער ויגון. אני פוגש את ישראל במלוא עוצמתה. אין לי ספק שישראל תצא מנצחת. אילו אמוץ וחבריו לא היו מסתערים ופועלים בעזה, אילו צה"ל יחד איתם לא היה נלחם וחושף את המנהרות בזמן, המחיר היה כבד מנשוא".

משפחת החייל סמ"ר איתן ברק ז"ל סיפרה לנשיא על השושלת המשפחתית הענפה הקשורה בתולדות ישראל. אביו של איתן ז"ל, דוד ברק, אשר החזיק את ידו של הנשיא פרס לכל אורך הפגישה, אמר לו: "איתן התחבר עם כל אדם, אהב את כולם, הוא היה צנוע ורגיש. הנשיא, תמיד רציתי לפגוש אותך, אך לא חלמתי שזה יקרה בסיטואציה כזו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הנשיא פרס אמר לאב ולמשפחה: "אני כל כך גאה לשבת בסלון שלך, אני כל כך גאה בבן הנפלא שלך, איתן היה לוחם, גבר שאי אפשר לעצור אותו".

נשיא המדינה התייחס הבוקר ללחימה שנמשכת בעזה בפתח ביקורי התנחומים אצל משפחות החיילים ההרוגים והדגיש כי "מי שיוצר את התמונות הקשות מעזה אלה לא הצלמים וזו לא ישראל אלא החמאס - עליו מוטלת האחריות לשפיכות הדמים ולפגיעה הקשה בנשים ובילדים של עזה".

"חייבים להמשיך להילחם נגד הטרור. במבצע הצבאי בעזה חייבים לנצח לא לשם תהילה אלא פשוטו כמשמעו להציל את העם, את תושבי הדרום ממנהרות התופת ומביצוע טבח בילדים ונשים", אמר הנשיא.

פרס הוסיף ואמר כי "בביקורי התנחומים אני מגלה את דור ההורים ודור הבנים הלוחמים והאמיצים שלנו שהקריבו את חייהם. אלו בנים מלח הארץ הנותנים עוצמה לעם. המלחמה רוחשת סביבנו, הזרוע הצבאית של החמאס ממשיכה לפעול ולנסות לטבוח בילדי הקיבוצים הפזורים ברחבי עוטף עזה. גם אני צופה בתמונות הקשות מעזה אך אנו חייבים להעביר מסר חד וברור - ההרס והדם בעזה מוטלים על כתפי החמאס".