אאא

משפחת נתניהו לא מסתפקת בפחות מהטוב ביותר: ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ישהו במהלך הביקור בן היומיים בשנגחאי בסוויטה הנשיאותית במלון הגדול והיקר ביותר בעיר, שנחשב לאחד היקרים באסיה.

מדובר בסוויטה בגודל 500 מ"ר בת ארבעה חדרי שינה, מכון כושר, ספא, סאונה ומכון מסאז' פרטי נפרד משאר המלון, צופה לקו הרקיע של שנגחאי ומרוהטת בריהוט סיני עתיק.

הסוויטה לא מוצעת בהצעות מחיר לקהל הרחב אך סקירה של CNN ב־2010 דירגה אותה כיקרה בעיר, עם תו מחיר של 120 אלף יואן. כ־70 אלף שקלים. סוויטות אחרות באותו מלון עולות עשירית ואף פחות מהמחיר הזה. במשרד רה"מ ציינו כי התעריף למעשה נמוך בעשרות אלפי שקלים, והדגישו כי הסינים הם אלו שנושאים בעלויות הלינה מאחר ומדובר בביקור ממלכתי. מהמשרד נמסר כי "העובדה שהסינים בחרו לשכן אותו דווקא במלון הזה מעיד על החשיבות שהם מייחסים לביקור הזה".

הסינים אגב מממנים לא רק את הזוג נתניהו, אלא עשרה אנשים מתוף הפמלייה אותה מביא עמו ראש הממשלה. הזוג נתניהו מאידך הוא זה שמשלם את הטיסות והלינות באותו מלון יוקרה של שני ילדיהם המתלווים לביקור, יאיר ואבנר. במשרד החוץ אישרו ל"כלכליסט" כי אכן בביקורים ממלכתיים נוהגת המדינה המארחת לשאת בעלויות הביקור של ראשי המדינה ופמלייה מצומצמת - לפי הנהלים.

את ביקורו יתחיל נתניהו בשנגחאי שם יקיים סדרה של פגישות עם ראשי ממשל ואנשי עסקים סינים. בנוסף יערוך ראש הממשלה ביקורים במפעלי התעשייה המקומית במטרה להרחיב את שיתוף הפעולה בין הכלכלות של שתי המדינות ולהגדיל משמעותית את הייצוא הישראלי לסין. ביום רביעי צפוי ראש הממשלה להגיע משנגחאי לבייג׳ין שם ייפגש עם נשיא סין שי ג'ין-פינג, עם ראש ממשלת סין לי קה-צ'יאנג ועם בכירים נוספים בממשל הסיני.