אאא

בבנין הסוכנות היהודית בירושלים החלו אמש דיוני הפורום להיערכות למצבי חירום בקהילות היהודיות ברחבי העולם.

בראש הפורום עומדים שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין ויו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי. בפורום חברים נציגי משרד ראש הממשלה, משרדי החוץ, הביטחון וביטחון הפנים, המטה ללוחמה בטרור וארגון "נתיב". את הפורום מנהל ג'וש שוורץ, מזכ"ל הסוכנות היהודית.

בפתח הישיבה סקרו נציגי הגופים המשתתפים בפורום את מצב הביטחון הקשה בקהילות היהודיות והדגישו כי מאז מבצע "עופרת יצוקה", ניכרת עליה משמעותית בגילויים אנטישמיים כלפי יהודים בכל רחבי העולם. בסקירה נמסר כי גלויי האנטישמיות באים לידי ביטוי מכיוונם של ארגוני שמאל אנטי ישראלים וארגוני ימין לאומניים הפועלים במדינותיהם ובמיוחד מכיוונם של ארגונים איסלאמיים פונדמנטליסטים.

השר יולי אדלשטיין אמר במהלך ההתכנסות כי קהילות יהודיות רבות בתפוצות חשופות לגלויי אנטישמיות ואחריותה של ממשלת ישראל להיות להן לעזר בתקופה זו. הוא הביע דאגה ממצבן הביטחוני של כמה קהילות יהודיות ברחבי העולם בעקבות הסקירות שנתנו בדיון.

יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי שב והביע את מחויבותו של הארגון לשלומם של היהודים ברחבי העולם. הוא הבטיח כי הסוכנות היהודית תעשה ככל שלאל – ידה להיאבק בגלויי אנטישמיות בעולם.

הפורום להיערכות למצבי חירום בקהילות היהודיות הוקם לפני 6 שנים והוא פועל על פי החלטת הממשלה במטרה לסייע לקהילות יהודיות ברחבי העולם במקרים של התקפות טרור, גלויי אנטישמיות ומשברים אחרים.