אאא

חושדים במישהו שמתחזה בפייסבוק? יש לכם חברים מוזרים בעלי פרופיל פיקטיבי? מסתבר שמערכת ההפעלה החדשה של אפל - ios 6, תעזור במאבק כנגד הטרולים שמציפים את הרשת. 

מי שכבר התקין את מערכת ההפעלה החדשה על האייפון שלו, יכול לגלות כמעט הכל על החברים שלו.

אז איך זה עובד?

אחד היתרונות של ה ios 6 הוא בהתממשקות בין אנשי הקשר שבמכשיר, לבין חבריך ברשתות החברתיות. וגם לאלה שאינם חבריך, אבל מספר הטלפון שלהם נמצא באנשי הקשר של המכשיר.

כך יוצא, שאם לדוגמא ל"משה כהן" שבאנשי הקשר שלך יש פרופיל פייסבוק, יופיע מתחת למספר האלפון של "משה כהן" שם המשתמש שלו באתר פייסבוק. 

במקרה הפחות נעים, יתכן ומשה כהן, בכלל מתחזה בפייסבוק ל"נחום לוי" ואז בעזרת האופציה החדשה של מערכת ההפעלה של אפל, אתם תגלו את האמת הלא נעימה על "משה כהן" הלא הוא "נחום לוי".

אלישע כהן, התקין את מערכת ההפעלה החדשה ושיגר למערכת (שמשתמשת באנדרואיד) צילומי מסך בו רואים איך זה עובד. 

כנסו להגדרות, ואשרו לישומים לפעול ולהתממשק בין החשבונות 

צילום: אלישע כהן

צילום: אלישע כהן

 

בצילום המסך המצורף אתם רואים את איש הקשר "צבי" (שם המשפחה צונזר מטעמי חדירה לפרטיות), אישיות מוכרת במגזר החרדי, כאשר מתחת למספר הטלפון של איש הקשר רואים את פרופיל הפייסבוק של האישיות המוכרת. למרבה הבושה, התגלה שהאישיות המוכרת מתחזה לפרופיל העונה לשם "לינוי כהן". בהחלט לא נעים.

 

צילום: אלישע כהן

צילום: אלישע כהן

 

דוגמא נוספת: קובי, החליט לקרוא לעצמו בפייסבוק "שימי בנימין". ios 6 עלתה עליו.

 

צילום: אלישע כהן

צילום: אלישע כהן

 

יש לכם חברים שמתחמקים ממכם, וטוענים שאין להם חשבון פייסבוק? גם עליהם תוכלו לעלות בעזרת מערכת ההפעלה החדשה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

עוד לא התקנתם את מערכת ההפעלה החדשה של אפל ios 6 על האייפון שלכם? רוצו לעשות זאת עכשיו. 

גם פייסבוק נלחמת בחשבונות הפיקטיבים

בסוף השבוע האחרון דווח, כי פייסבוק ככל הנראה שמה לעצמה מטרה - למגר את החשבונות הפיקטיבים. לפי הדיווח, בתקופה האחרונה, החלה פייסבוק לשאול משתמשים לגבי זהות חבריהם.

כך לדוגמא אתה יכול להישאל האם אתה מכיר את "דוד מטבריה" כאשר התשובות שיהיה באפשרותך לבחור הם "כן" "לא" "לא יודע" או "לא רוצה לענות".

פייסבוק אמנם טוענת כי היא אינה תשתמש בנתונים שתספק לה, אבל, במידה וכמות גדולה של חברים ידווח כ"לא" לא מן הנמנע שפייסבוק תחסום את "דוד מטבריה".

בהחלט נראה שהסוף לטרולים ולמתחזים ברשת - מתקרב