אאא

הסופה הגדולה של החורף: גופי החירום במדינת ישראל נערכים לקראת שעות הערב והלילה (שלישי-רביעי), אז צפויה להגיע לשיאה הסערה החורפית שפוקדת את מדינת ישראל, על פי התחזית - הסערה הגדולה ביותר מאז תחילת החורף.

החשש המרכזי בקרב המשטרה, כיבוי אש וחברת החשמל הוא מהצפות ברחבי הארץ, חסימות כבישים מרכזיים ונפילת עצים.

בשעות הצהריים, לאחר בוקר בהיר, החל לרדת גשם בצפון ובמרכז. בשעות הקרובות יתחזקו הרוחות והגשמים ירדו בתדירות גבוהה וילוו בסופות רעמים. בשעות הערב קיים חשש להצפות במקומות הנמוכים.

במשטרה מספרים כי כוחות מתוגברים יתפרסו ברחבי הערים ובצמתים המרכזיים. כמו כן מוקדי 100 של המשטרה יתוגברו על מנת לתת מענה לפונים, ובנוסף משמרות השוטרים יועבו בכוח אדם, ויחידות המתנדבים העוסקות בחילוץ יערכו וישמשו ככוח כוננות לאירועים.

בהודעה מיוחדת של המשטרה נאמר כי "לאור אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ כתוצאה משיטפונות, קריסת עצים ופגיעה בתשתיות".

 (צילום: כיכר השבת)
תל אביב, בצהריים (צילום: כיכר השבת)

"משטרת-ישראל נערכת לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים, בכוחות מתוגברים בצירי התנועה ועורכת הערכות מצב בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים: רשויות מקומיות, כבוי אש, מד"א, חברת חשמל ואחרים וזאת כדי לשמור על שגרת החיים בצורה הטובה ביותר", אומרים במשטרה ומבהירים כי "מוקדי ה- 100 יתוגברו על מנת לתת מענה לפונים, משמרות השוטרים יועבו בכוח אדם, ויחידות המתנדבים העוסקות בחילוץ יערכו וישמשו ככוח כוננות לאירועים".

במשטרה מבקשים מכלל הציבור: "לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. כמו כן, קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה, להישמע להנחיות השוטרים הפרוסים בשטח למען ביטחונכם ובמידת הצורך לא להסס ולפנות למוקד 100 בעת חשש לחיי אדם".

גם בכבאות והצלה מעלים את רמת הכוננות באזור גוש דן לרמה ג': "תחנות הכיבוי תוגברו בצוותים נוספים ויחידות החילוץ המיוחדות ערוכות", הודיעו בשירותי הכבאות, שהדגישו כי "יש לחזק חפצים שעלולים להתנתק ולהימנע מכניסה לתוך שלוליות".

בחברת החשמל ביקשו מהציבור: "להיות ערניים ולדווח מידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל", וביקשו "להסיר ממרפסות, גגות וחבלי כביסה חפצים שעלולים לפגוע ברשתות החשמל בעת מזג אויר סוער".